vlieg met Ajax naar Lissabon Interspori Benelux Travel Electro-Technisch Bureau Jongkind MONTEURS en HULPMONTEURS Telefoon 020-190208 De installateur van het Olympisch Stadion vraagt voor onderhoudswerk aanwezige spelers hebben prima opvolgers gekregen. Dat de club in de competitie niet meer de overheersende rol vervult als in vroeger jaren vaak het geval was, zegt op zichzelf niets, maar de berichten die ons over het spel der Portugese kampioenen hebben bereikt, laten wel doorschemeren dat de hoge top van met name de jaren 1961-'63 niet gauw meer wordt bereikt. Er is een oorzaak voor aan te wijzen en die heet Eusebio. Deze uit Afrika af komstige crack, die nog in 1966 de beste speler was in het eindtoernooi om het wereld kampioenschap dat in Engeland werd ge houden, heeft een knie-operatie ondergaan. In het vorige seizoen nog met grote voor sprong Europees topscorer, is na zijn herstel zijn vorm slechts langzaam omhoog gegaan. Nog maar bij uitzondering heeft hij zijn oude snelheid en produktiviteit getoond, al is de indruk gewettigd, dat het juist de laatste wedstrijden wat beter is gegaan. Men mag er dus bepaald niet op rekenen dat Eusebio een gemakkelijk te houden tegenstander zal zijn. Meer last heeft men wellicht van de boom lange aanvalsspits Torres, die vooral in de lucht bijzonder gevaarlijk is. Hij staat ook al menig jaartje in de ploeg van Benfica en in het nationale elftal en moet zeer beslist als een gevreesd tegenstander worden aange merkt. Zowat alle spelers hebben trouwens al een behoorlijke ervaring in toernooien als deze, waarin Benfica al sinds geruime tijd niet vaak meer verstek heeft laten gaan. Na Real Madrid, dat liefst 91 wedstrijden in dit toernooi heeft gespeeld, komt Benfica met 55 ontmoetingen als goede tweede. De club won er 30 van, speelde 13 maal gelijk en verloor 12 keer. Dit seizoen hadden de Portugezen 'het tot dusver al te ge makkelijk. In de eerste ronde speelden zij eerst gelijk (00) tegen het zwakke Valur Reykjavik, waarna zij in Lissabon met 81 wonnen en vervolgens voor de tweede ronde vrij lootten. Ajax heeft in totaal tot dusver 18 wedstrijden voor Europa Cup I gespeeld. Het won 8 maal, speelde 6 maal gelijk en verloor 4 keer. In Amsterdam heeft Ajax in dit toernooi nog nooit verloren en handhaving van dat record is toch eigenlijk wel het minste dat wij nu mogen verwachten. Daarbij de hoop uitsprekend, dat Bals, Vasovic e.a. in de defensie goed stand zullen houden en dat Cruijff c.s. voor een voldoende score zullen zorgen. Augusto 3-daagse JET-vliegreis, vertr. dinsdag 18 febr. Toeristenklasse: goed hotel, kamer met ontbijt, transfers, zitplaats stadion: 365, Luxe reis: eerste klasse hotel, alle maaltijden, transfers, excursie, zitplaats stadion: 430, Amsterdam, Reguliersgracht 45-47 Telefoon 020-233301 's-avonds 02963-1797 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 7