ROOD-WIT Ajax-Benfica lr. A. VAN EMMENES Het Olympisch Stadion beleeft weer eens een hoogtijdag. Voor de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen krijgt Ajax bezoek van Benfica. Alle Ajax-aanhangers hopen vurig dat hun club voor het eerst de halve finale zal bereiken en met hen hopen de miljoenen Nederlanders, die ongetwijfeld aan de TV gekluisterd zullen zijn, dat evenzeer. Ajax toch is niet zo maar een Amsterdamse club, die weer eens kampioen geworden is, maar Ajax is voor heel ons land een begrip geworden. De gelukkigen, die een toegangskaart hebben bemachtigd, hopen niet alleen op een overwinning, maar rekenen er ook stellig op. Wil er immers ook maar enige kans op be staan dat de Amsterdammers de volgende ronde berei'ken en aldus bij de laatste vier komen, dan zal deze thuiswedstrijd zeer ze ker gewonnen moeten worden. Pas dan is er een redelijke uitgangsstelling voor de wed strijd in Lissabon, die de volgende week op 19 februari plaats vindt. Daarbij is vanzelf sprekend belangrijk hoe groot eventueel de zege in de eerste wedstrijd zal zijn. Een gelijk spel bijvoorbeeld, hoe eervol op zichzelf ook tegen een club als Benfica, zou in feite als een nederlaag moeten worden beschouwd. Dat zelfs dat niet het geval behoeft te zijn, toonde Ajax in het vorige seizoen aan, want toen kwam het thuis tegen Real Madrid im mers niet verder dan 11 en hoe weinig heeft het toen niet gescheeld of de rood-wit- ten hadden in Madrid toch nog gezegevierd! Dat Benfica vooral op eigen veld heel wat mans is, is echter bekend. Enkele jaren geleden ondervond Feijenoord het nog. De Rotterdammers, die toen wel de halve finale hadden bereikt, lieten in eigen stadion de ongetwijfeld aanwezige kans op de overwinning liggen, bereikten er niet meer dan een gelijk spel (00) en verloren in de Portugese hoofdstad kansloos met 31. Bieden deze resultaten van 1963 mogelijkheden tot vergelijking? Enigszins waar schijnlijk wel. Het komt ons voor dat het Ajax van nu sterker is dan het Feijenoord van toen, hetgeen vooral in wedstrijden voor de Europa Cup tot uiting is gekomen. Wij behoeven maar te herinneren aan enkele schitterende prestaties van de laatste jaren: tegen Liverpool 51 en van recente datum tegen FC Nürnberg 40. Ook Coluna 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 3