geleden: tegen Vasas Boedapest met 40, tegen het Noorse Fredrikstad FK met 43 (een grote teleurstelling), tegen Dukla Praag met 21 en tegen Real Madrid met 21 (na verlenging). Ter vergelijking: de grote concurrent Feijenoord deed het tot dusver nog net iets beter, want de Rotterdammers, die toevallig eveneens 16 wedstrijden voor Europa Cup I hebben gespeeld, wonnen er 7, speelden 5 maal gelijk en verloren er 4. De doelcijfers 2924 zijn iets slechter dan die van Ajax. Een andere vergelijking: Fenerbahce speelde tot nu toe 13 wedstrijden in dit toernooi, waarvan de Turkse club er 3 won, 3 gelijk speelde en 7 verloor, waarbij in totaal de doel cijfers 1324 werden geboekt. Veel slechter dus dan Ajax, maar men stare zich daarop niet blind. DE PLOEG VAN FENERBAHCE De Turkse kampioen heeft zich juist dit seizoen op een zeer bijzondere manier onderscheiden door in de eerste ron de de Engelse kampioen Manchester City uit te schakelen. Deze club doet het in eigen competitie ditmaal weliswaar niet best, maar een gelijk spel in Manchester vinden wij nog altijd een machtige prestatie en Fenerbahce presteerde het door aldaar tot O0 te komen. In Istanboel namen de Britten de leiding, maar desondanks wonnen de gastheren met 21 en ook nu zouden wij willen zeggen: een machtige prestatie. Toevallig en waarschijnlijk helemaal niet zo toevallig speelde Ajax twee weken geleden een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen Manchester City. Het resultaat was een duidelijke 30 overwinning voor de Engelse club en al stond er niets op het spel, toch is dit een uitslag die te denken geeft, zoals trouwens ook de grote nederlaag, die Ajax verleden week zondag in Enschede leed, erop zou kunnen wijzen, dat de landskampioenen een beetje van slag zijn. Resultaten die eigenlijk bij voorbaat een al te groot Amsterdams optimisme moeten beletten. Wij laten hier de namen volgen (in 4-2-4-formatie) van de Turkse spelers, die in Manchester in het veld kwamen en daar de Britten het scoren beletten. Wij wijzen erop, dat het in Turkije gebruikelijk is de spelers onder hun voornamen in het veld te laten komen. Doelman Yavuz heet in werkelijkheid Yavuz Simsek, enz. Ook wij houden het bij de voornamen en vermelden achter die van alle spelers de leeftijden. Doelman: Yavuz (20). Achterspelers: Sükrü (24), Ercan (28), Nunweiler (31) en Levent (23). Middenveldspelers: Selim (27) en Ziya (24). Voorspelers: Yilmaz (25), Abdullah (27), Nedim (25) en Can (32). Aangetekend moet worden, dat de Roemeen Nun weiler (voornaam Ion) wèl bij zijn achternaam wordt genoemd. In Istanboel speelden Selim en Can niet mee en toen stonden Ogün (29) en Fuat (23) opgesteld. In de publicaties van die tweede wedstrijd gaf men de opstel ling in stopperspilformatie, waarbij de middenlinie werd gevormd door Nunweiler en Yilmaz, terwijl Ogün en Ab dullah de vleugelplaatsen in de voorhoede bezetten. Hoe de formatie thans ook mag zijn, vast staat wel dat de Turken het accent zwaar op de verdediging zullen leg gen. Dat is in uitwedstrijden in toernooien als deze nu eenmaal mode geworden. Van de overige tot de staf van Fenerbahce behorende spelers kunnen wij ook nog enkele gegevens verschaffen. Reserve-doelman Rasim is pas 19 jaar oud. Achter spelers zijn nog: Oczan (28), Numan (27), Seref (33) en als voorspelers zijn nog te noemen: Yasar (26), Erdinc (19), Rasit (18), Serkan (20), Salim (27). Gemiddeld lijkt de ploeg die tegen Manchester City speelde, vrij oud, hetgeen Swart Nuninga 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 7