GER BALS Ger Bals, de keeper en aanvoerder van Ajax, is nu 32 jaar. Dat lijkt misschien een beetje oud voor een beroepsvoetballer. Maar leeftijden zijn zelfs in de beroeps- voetballerij betrekkelijk. Een keeper is minder gauw oud dan een veldspeler. Voor een keeper geldt boven dien, dat hij met het stij gen der jaren sterker wordt. Routine is immers juist voor een doelman heel belangrijk. We mo gen dan ook wel stellen dat de Ajax-captain, als doelverdediger, op het ogenblik in de bloei van zijn leven is. En heel Ajax profiteert daarvan. Want het is, vooral in wedstrijden voor de Euro pa Cup, immers vaak zo, dat in een van de twee wedstrijden een verdedi gende houding moet wor den aangenomen. De kee per is daarbij vaak de zwaarstbelaste speler. Ger Bals heeft dat ook al verschillende keren mee gemaakt. Maar hij is, on der de zwaarste druk, al tijd overeind gebleven. Niet alleen omdat hij van nature een goede keeper is, maar ook omdat hij die routine heeft. Voor de derde maal gaat hij nu met Ajax het Europa Cup- avontuur in. Maar toen hij bij Ajax kwam, had Ger Bals al een behoorlijke ervaring in de strijd om de Europese beker. In het seizoen 1963-'64 immers speelde hij met PSV al in de Europa Cup. De Phi- lips-ploeg haalde toen de kwartfinale, waarin ze werd uitgeschakeld door de Zwitserse kampioen FC Zurich (10 en 13). Daar voor was PSV langs de Deense kampioen Esbjerg (43 en 70) en de Bulgaarse kampioen Plovdiv (10 en 00) naar die kwartfinale opgerukt. De nullen in de verschillende uitslagen zeggen genoeg over het talent van Bals, juist in die heel belangrijke wedstrijden. Daarom mogen we gerust ook voor deze ronde weer bouwen op de routine van aanvoerder Ger Bals. geroutineerd en koelbloedig 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 32