W. J. Jonck luxe schoenen Voor al uw meubelen, gordijnen en vloerbedekking de grootste woninginrichting van Amsterdam-Zuid n. v. Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat56, Haarlemmerdijk 137, Oostenburgergracht83, Kalverstraat9 FENERBAHCE S TRAINER: MOLNAR Fenerbahce wordt sedert jaren getraind door de Hongaar Ignace Molnar, een bekwaam vakman. Toen, in het begin van de jaren vijftig, de Turkse voetbalbond poogde het voetbal in eigen land op een hoger peil te brengen, werd een drietal Hongaarse oud-internationals uitgenodigd om lezingen te houden en demonstraties te geven voor de Turkse trainers. Van dat drie tal maakte Molnar, samen met Szekely en Kutik, deel uit. Toen de demonstratie-toer- nee achter de rug was, tekende Molnar een contract met Fenerbahce en hij heeft met de club uit de Turkse hoofdstad grote suc cessen geboekt. Het grootste succes was misschien wel de overwinning, waarmede dit seizoen de eerste ronde van de Europa Cup werd overleefd. De Turkse kampioen moest in die eerste twee wedstrijden immers aantreden tegen Manchester City, de kampioen van Engeland. Dat de Turken die ronde hebben overleefd, dat zij naar de volgende ronde gingen door een zege op Manchester City, hebben zij ongetwijfeld voor een heel be langrijk deel te danken aan de taktische adviezen van Molnar. Dat het Turkse voetbal zo de hoogte in is gegaan dankt het ook in de breedte voor een belangrijk deel aan Molnar, de eerste coach die de Turken vertrouwd maakte met het 4-2-4-systeem. Ook nu nog gaat hij met Fenerbahce van dit basis-systeem uit. Hoewel Molnar er verschillende varianten op heeft. We zijn haast geneigd om te zeggen: voor elke tegenstander een eigen variant. Tegen Ajax zal de taktiek wel in de eerste plaats zijn afgestemd op uit schakeling van Johan Cruijff en Piet Keizer. Hoe hij zijn eigen aanval denkt te organiseren is voor ons echter nog een raadsel. Oppassen blijft de boodschap! natuurlijk naar Albert Cuypstraat 94-96-98-100, Telefoon 72 23 22 (bij de Ferd. Bolstraat) Steeds voorradig en keuze uit 60 verschillende soorten bankstellen 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 16