2e RONDE EUROPA CUP Intersport Benelux Travel met de geweldige steun van het grote supportersleger het ongeslagen record te handhaven. Een gelijk spel zal echter in het algemeen genomen niet voldoende zijn, tenzijhet 00 wordt. In dat geval toch zouden beide tegenstanders weliswaar gelijk eindigen, maar dan zou het door Cruyff in Neurenberg gescoorde doelpunt dubbel tellen. In dit verband is het goed en nuttig de verschillende verdere mogelijkheden even na te gaan. Wordt het ook in Amsterdam 11 en wie zegt dat deze uitslag on mogelijk is? dan zal tweemaal een kwartier worden verlengd. In die verlenging tellen de door de bezoekende club gemaakte doelpunten niet meer dubbel! Zou het dus 11 blijven of zou de stand na de verlenging 2—2 worden, althans een gelijk spel opleveren, dan zal het (domme) lot moeten beslissen. Wij hopen van harte, dat dit niet het geval zal zijn, want zulk een beslissing strijdt tegen alle sportieve gevoelens. Een derde wedstrijd wordt in deze en ook in de tweede ronde echter in geen geval gespeeld. Eindigt de wedstrijd in Amsterdam na de normale speeltijd van tweemaal drie kwartier in 22 of een gelijk spel met nog meer doelpunten, dan is FC Nürnberg winnaar, omdat dan uiteraard zijn doelpunten wèl dubbel zouden tellen. Dat de ploeg, die na het gelijke spel in Neurenberg nu wint, met welke score dan ook, in de volgende ronde komt, ligt voor de hand. DE KANSEN VAN AJAX Men is algemeen geneigd de kansen van Ajax het hoogst aan te slaan. Men hoede zich echter voor overdreven optimisme. Wie de Amsterdamse club dit seizoen heeft zien spelen, moet wel met ons eens zijn, dat het spelpeil van de beide vorige seizoenen nog niet is be reikt. Spelend als indertijd tegen Liverpool en Madrid zou Ajax niet aan de uitslag behoeven te twijfelen, maaris het team nog tot dat schitterende spel in staat? Vast staat echter, dat FC Nürnberg bepaald niet in kampioensvorm is, hetgeen de matige resultaten in de competitie wel hebben bewezen. Dat de Duitsers in hun thuiswedstrijd tegen Ajax veelal sterker waren, zegt niet zo heel veel, want Ajax speelde bewust over wegend defensief met een versterkte verdediging en met een voorhoede, die vaak maar uit twee, ten hoog ste drie man bestond. Dit speltype zullen de Amster dammers ditmaal zeer zeker niet vertonen. Zonder domweg alles op de aanval te zetten, zullen zij onge twijfeld veel offensiever spelen dan in de Duitse stad en met name vooral ook meer echte voorspelers op stellen dan toen het geval was. Men speelde daar min of meer bewust op een gelijk spel en was met de uit slag na afloop dan ook rijkelijk tevreden. Dat kan en mag ditmaal echter niet het geval zijn. Intussen behoeven wij een bijzonder bekwame trai ner als Rinus Michels ruimschoots bewezen heeft te zijn, niet te vertellen dat de verdediging tegen de soms verrassend uit de hoek komende Duitsers geen ogen blik verwaarloosd zal mogen worden. Welk spelsysteem men ook huldigt, op zijn verdediging zal men altijd staat moeten maken en uit de verdediging worden dik wijls de beste en gevaarlijkste aanvallen opgebouwd. Met spelers als de interna tionals Suurbier en Van Duivenbode is dat ook altijd mogelijk en ook de midden spelers Henk Groot en Muller verstaan de kunst snel van verdediging tot aanval over te schakelen. Dat immers zal nu zeer beslist vaak en goed moeten gebeuren, Zie verder pagina 6 Vasovic Ook voor de volgende ronde met Ajax weer voordelige, geheel verzorgde één-, twee- en driedaagse vliegreizen Specialisten in supportersreizen sedert 1960 Amsterdam, Reguliersgracht 45-47 Telefoon 020-233301 's-avonds 02963-1797 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 5