ROOD-WIT 2 Ajax 1. FC Nürnberg lr. A. VAN EMMENES Ook nu weer plaatsen wij in dit programma twee extra op stellingen (op pag. 5 en 29), die men beurtelings vóór en na rust kan gebruiken. Het is hierdoor mogelijk de opstelling voor zich te nemen, zoals de spelers op het veld staan. extra opstellingen Amsterdam beleeft weer een grote voetbaldag! Dank zij Ajax, dat voor de derde achtereenvolgende maal kampioen van Nederland is geworden, krijgt het volledig uitverkochte stadion opnieuw een wedstrijd voor de Europa Cup voor landskam pioenen te aanschouwen. En daarbij mag men de hoop koesteren dat het dit seizoen niet bij die ene wedstrijd, tegen de Duitse kampioen 1. FC Nürnberg, zal blijven. Na het gelijke spel van 11, dat Ajax twee weken ge leden in Neurenberg bevocht, bestaat inderdaad de kans, dat onze kampioen de tweede ronde zal berei ken. Het is interessant en mogelijk stimulerend eraan te herinneren dat Ajax nog nooit een thuiswedstrijd voor dit toernooi heeft verloren. De Amsterdamse club, voor deze gelegenheden altijd domicilie kiezend in het Olympisch Stadion, won in het seizoen 1957-'58 van SC Witmuth uit Oost-Duitsland en speelde vervolgens tegen Vasas Boedapest gelijk, waarna de Hongaren onze landgenoten op eigen veld uitschakelden. In 1960 was het gelijke spel tegen het Noorse Frederikstadt nogal teleurstellend, want daardoor lag Ajax, dat in Noorwegen met 43 had verloren, er ontijdig uit. De grote tijd kwam in het seizoen 1966-'67, toen eerst Besiktas uit Turkije werd verslagen en vervolgens Li verpool in de onvergetelijke mistwedstrijd met 51 werd verpletterd. Tegen Dukla Praag kwamen de rood- witten niet verder dan een gelijk spel (11) en dat leidde de uitschakeling in Praag (21) in. Het was overigens voor de tweede maal dat Ajax de kwart finale bereikte. In het vorige seizoen tenslotte kwamen de Ajacieden ook tegen het befaamde Real Madrid tot een gelijk spel (11), maar dat bleek helaas niet voldoende voor een plaats in de volgende ronde. In Madrid toch stond het na de normale speeltijd weliswaar ook 11, maar in de verlenging zegevierden de Spanjaarden met 2—1. Nu zal Ajax dus alles in het werk moeten stellen om Micheis 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 3