A. Janus woninginrichting 1. FC Nürnberg OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven De 1. FC Nürnberg, voetbalkampioen van West- Duitsland, is er dit jaar beslist nog niet. De club is in de competitie slecht van start gegaan en huist ergens in de middenmoot van de ranglijst. Toch had de ploeg, in theorie althans, sterker moe ten zijn dan die, welke verleden jaar met vlag en wim pel kampioen werd. Want Merkel is een van de koop- lustigste trainers op de voetbalmarkt geweest in het afgelopen seizoen. Hij begon met niet minder dan veertien spelers te verkopen. Daar waren een paar cracks van naam bij, maar het verlies van deze trek pleisters voor de eigen supporters kon Max Merkel verantwoorden, doordat ze of te oud begonnen te wor den, ofwel dat het spelers betrof, die na een veelbelo vende aanloopperiode niet ,,over de drempel" naar de top kwamen. Bovendien leek, wat hij er voor terug kocht (niet minder dan twaalf nieuwe mensen werden gecontracteerd) veelbelovend te zijn. Daar was o.a. Hennes Küppers, een crack, waarmee Merkel al in zijn periode bij München 1860 had gewerkt. En er was de Deense voetballer van het jaar, Hansen. Niet alle wen sen van de Nürnberg-trainer gingen echter in vervul ling, want de Roemeen Janescu, die hij heel graag in zijn kernploeg zou hebben opgenomen, tekende een contract bij Alemannia. Aan het begin van dit nieuwe seizoen was Nürnberg dus op twee belangrijke punten veranderd. Het team was jonger geworden en er huisde wat meer klasse in. Toch liep het allesbehalve gesmeerd. Kennelijk was de inspeelperiode een beetje aan de korte kant geweest. Bovendien moest Merkel in die periode van oefenwed strijden teveel experimenteren. Geen twee keer achter een kon hij hetzelfde team in het veld brengen en dat ging natuurlijk ook allemaal ten koste van de homoge niteit. Tot overmaat van ramp kreeg men nog met bles sures te kampen ook en het is dus alles bijeen geno men wel begrijpelijk, dat Nürnberg op het ogenblik met een bescheiden plaatsje genoegen moet nemen. Merkel kennende, weten we echter wel zeker, dat hij, welke tegenslagen er ook nog zullen komen, weer een hecht team zal opbouwen. Zelf heeft hij, vóór de wedstrijd in Neurenberg, gezegd, dat er aan de stem ming en aan de wilskracht niets mankeert. En dat is altijd de grote kracht van Merkel geweest: dat hij zijn spelers mentaal weet te brengen tot topprestaties, die Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 795155, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 182679, Amsterdam-W. Hansen Beer ii

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 13