KAN E, H. Bouman Zn. HORLOGES Café-Restaurant 'Nederland' Bedden en Meubelen uw juwelier-horloger Schipluidenlaan 6 (Nieuw West), Tel. 158999 toestel 126 Prima Restaurant met uniek uitzicht en ruime parkeergelegenheid Zalen voor diners, vergaderingen en congressen Zaterdags en zondags gesloten Nigeria heeft zich als tiende land voor het eindtoernooi der Olympische Spelen in Mexico geplaatst, hoewel het de tweede wedstrijd tegen Ethiopië met 1—0 verloor. De eerste wedstrijd was echter met 3—2 door de Nigerianen ge wonnen. De tien tot dusver geplaatste landen zijn: Hongarije, Mexico, Bulgarije, Japan, Thailand, Israël, Brazilië, Columbia, Spanje en Nigeria. William Brown, een Schotse voetbal-fan, is in een ziekenhuis aan zijn ver wondingen bezweken, nadat hij van een tribune was gevallen bij de wedstrijd Dunfermline Celtic. Bij die wedstrijd raakten 49 personen gewond, waarvan een 15-tal een nacht in het ziekenhuis moest doorbrengen, nadat het stadion (vol en reeds gesloten) was bestormd door een horde van duizenden supporters. Ook in Zweden verschaften teleurgestelde fans zich met geweld toegang tot een wedstrijd, die reeds was uitverkocht. Het betrof hier de strijd in de tweede klasse tussen Hammarby en Sirius. Ongeveer 3500 fans zagen de wedstrijd gratis en ze kregen nog waar voor hun geld ook, want de plaatselijke favoriet Hammarby won met 52. Uw adres voor solide GROOTSTE SORTERING EETHOEKEN Alb. Cuypstr. 110-112-114 Amsterdam Telefoon 727846 Gevestigd sedert 1895 STADION U bent er zich natuurlijk volledig van bewust, waar u zich op dit ogenblik bevindt. Juist, in of in de buurt van het Ajax-stadion. Maar weet u wel hoe dit stadion hier gekomen is? Hoe lang het al bestaat? Wel, zo rond de jaren dertig had men al plannen om een nieuw stadion te bouwen. Maar waar? Men zocht overal: in Diemen, buiten Amsterdam en langs de Amstel. Maar steeds rezen er weer nieuwe moeilijkheden op. Want, zo stelde men terecht, om een veld te vinden waar 22 voetballers kunnen spelen, is niet moeilijk, maar lastiger wordt het wanneer men wil, dat zo'n 20 tot 25 duizend mensen deze 22 voetballers willen gadeslaan. Maar dan, in 1933, bood de ge meente Amsterdam Ajax het Voorlandcomplex aan, in huur, en tegen condities die er niet om logen, doch de nu-of-nooit gedachte overheerste en men zette door. Na enig geharrewar over het al dan niet natuurmonument zijn van Hoeve Voorland (het bleek uiteindelijk van niet) kon men dan beginnen met het maken van concrete plannen. Deze ontwikkeling was temeer noodzakelijk, omdat Amsterdam {OUtffl-' REGULIERSBREESTRAAT 4-6 b.d. Mul FERD. BOLSTRAAT 51 plein Grootste keuze uit vele bekende Zwitserse merken Specialiteit moderne verlovingsringen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 5