W. Jm Jonckers luxe schoenen Voor al Uw meubelen, gordijnen en vloerbedekking natuurlijk naar de grootste woninginrichting van Amsterdam-Zuid n. v. Albert Cuypstraat 94-96-98-100, Telefoon 722322 (bij de Ferd. Bolstraat) Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat56, Haarlemmerdijk 137, Oostenburgergracht83, Kalverstraat 9 IN WARSCHAU: GOED RESULTAAT, MAAR Het gelijke spel (0—0), dat het Nederlands elftal in Warschau behaalde tegen et nationale elftal van Polen, dat straks in de voorronde van het wereldkam pioenschap tweemaal onze tegenstander is, mogen we gerust als een positief resultaat beschouwen. Goed, 0—0 is niet bepaald een populaire uitslag. Maar laten we eerlijk zijn: méér zat er voor ons Nederlands elftal daar in Polen beslist niet in. Het was zelfs een bijzondere prestatie om dit geweldig soepel en gemakkelijk combinerende Poolse elftal van het scoren van doelpunten af te houden. Dat is natuurlijk in de eerste plaats de verdienste van de defensie, waarin vooral de twee centrum-figuren, Eijkenbroek en Israel, goed werk hebben gedaan^ maar waarin ook doelman Jan van Beveren zich andermaal een keeper van wereldklasse toonde. Mul ler en Jansen leverden ook ruimschoots hun aandeel in de onderbreking van de Poolse aanvallen. Als Kessler dus na afloop gezegd heeft, niet on tevreden te zijn, kunnen we hem daarin volgen. Maar hij is er met zijn Nederlands elftal natuurlijk I I noS lang niet. Want met alleen maar verdedigen j|v komt men er (meestal) natuurlijk net niet. Hoe knap er ook verdedigd werd, onze achterspelers hadden daarmee in deze wedstrijd zó hun handen vol, dat zij niet toekwamen aan de tweede taak, die zij in het moderne voetbal hebben, nl. het ondersteunen van de eigen aanval. En wanneer die eigen aanval maar een beetje moet pionieren in een niemandsland, zonder vo.doende ruggesteun, dan is het praktisch ondoenlijk, een tegenstander stuk te spelen. Hoe hard Cruyff en ook Klijnjan hebben gewerkt, het was allemaal be- trekkelijk zinloos. Dat was jammer. Duidelijk is in elk geval in deze wedstrijd wel geworden, dat Nederland het straks m de voorronde heel moeilijk zal krijgen. Niet alleen tegen Bulgarije dat als groepsfavonet" is aangemerkt, maar ook tegen dit Poolse elftal van snelle en doorgaans jonge atleten. D. M. Israel Steeds voorradig en keuxe uit 60 verschillende soorten bankstellen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 6