Weiss' Het Unoleumhuis De Kruijff Intrappen en geen buitenspel? schrijft wat het weet, weet wat het schrijft n.v. Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies ROKIN 50 AMSTERDAM TEL. 226666 D. W. da Kruijff an Zn N.V. Sedert 1909 Medio vorige week, om precies te zijn op donderdag 25 januari jl., werd in het „diepste" geheim (Ajax hield haar poorten voor het publiek gesloten) een ex perimentele wedstrijd gespeeld tussen Ajax en het in de eerste divisie zo bijzonder succesrijke AZ '67. U weet waar het o.m. om ging (u heeft het trouwens tien minuten lang op de TV kunnen aanschouwen): moet de buitenspelregel worden afgeschaft (mocht dit gebeuren, dan zal dat ongetwijfeld een grote opluchting betekenen voor zowel de heren scheidsrechters als het hooggeëerd publiek) en moet de inworp worden gewijzigd in een intrap? Wat dat laatste betreft: de intrap i.p.v. de inworp lijkt mij een nuttige en positieve bijdrage tot het gehele voetbalspel. Bijzonder vaak ziet men gebeuren Overal verkrijgbaar dat een speler een aanval van de tegenpartij onderbreekt door de bal min of meer opzettelijk over de zijlijn te plaatsen. Het gevaar is dan voor een groot deel geweken, terwijl het eventuele verrassingselement van de desbetreffende aanval aanzienlijk is gedaald. Bovendien levert een inworp praktisch nooit dat gevaar op wat bijv. wel bij een hoekschop het geval is. Slechts in uiterste nood zal een verdediger er toe overgaan een hoekschop „weg te geven". Wanneer men een intrap gaat invoeren zal dit het logische gevolg hebben, dat de bal duidelijk minder buiten de zijlijn zal worden geplaatst. Het publiek zal langere spelmomen ten voorgeschoteld krijgen .terwijl het aantal kansen om te scoren groter zal worden, daar iedere „uitbal" als een vrije schop kan worden beschouwd. On geacht waar de bal de zijlijn passeert, kan iedere „uitbal" met een intrap even tueel rechtstreeks in de doelmond worden geplaatst, terwijl bij een inworp de bal meestal via vele omwegen het doel al dan niet bereikt. Aldus zal deze verande ring het een en ander zeker ten goede komen. OFFICIAL DEALER Tevens voor een goede OCCASION Burg. de Vlugtlaan 119-123, Tel. 133579 (4 lijnen)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1968 | | pagina 4