P. S.V. P.S.V. - AJAX le jaargang no, 9 zondag 15 oktober 1967 Bij 't samenstellen van de tekst voor „P.S.V.- thuis" - dinsdag 10 oktober - moest de yed- strijd Real Madrid-Ajax nog gespeeld worden voor de beslissing in de eerste ronde om de Europa-Cup voor Landskampioenen. Wij weten dus niet of wij Ajax vanmiddag mogen begroeten en feliciteren als de gelukkige winnaars van deze eerste Europa-Cup ronde. Doch afgezien daarvan begroeten wij Ajax nog steeds als de Landskampioen van Nederland. Tot in het „grijze verleden" is de wedstrijd P.S.V.—Ajax altijd nog een „topper" geweest van elk seizoen. Jammer is dat P.S.V. zich in een depressie periode bevindt. Twee grote nederlagen achter elkaar respectievelijk tegen Sparta thuis met 1—5 en tegen N.E.C. uit met 4—0 zijn nu niet direkt resultaten om de wedstrijd tegen de Landskampioenen met veel vertrouwen tege moet te zien. Of zou nu juist de naam Ajax voor P.S.V.- een stimulans kunnen betekenen door zich aan het spel van de Amsterdammers op te trekken en met de ingang van deze wedstrijd een dikke streep te zetten onder de depressie-periode? It's all in the game!!... Wie zal het zeggen! Jammer is, dat P.S.V. momenteel met verschil lende geblesseerde kernspelers zit te kijken. Doch was dit het vorig seizoen ook niet het geval toen op zondag 26 februari 1967 P.S.V. moest aantreden met twee reserve-spelers, te weten Jan van Dooren voor de geblesseerde Ger Donners en Peter van Wordragen die de geblesseerd geraakte Ole Sörensen moest ver vangen? II herinnert zich die wedstrijd nog wel. Na een enerverend duel wist P.S.V. toen de thuiswed strijd tegen Ajax met 21 te winnen. De inzet van het gehele P.S.V.-team was toen voor beeldig te noemen. Ajax had toen bijna het zelfde team, als waarmede zij vandaag de de gens zullen kruisen met onze Rood-Witte stadgenoten. Nog vers in ons geheugen ligt de wedstrijd P.S.V.-Ajax van het seizoen 1962/1963. Im mers in een uiterst spannend duel wist P.S.V. toen met 52 van de Amsterdammers te win nen. Op die gedenkwaardige zondag 9 juni 1963 werd P.S.V. tegen Ajax voor de eerste maal kampioen van Nederland sinds de invoe ring van het Betaalde Voetbal! En zou P.S.V. in deze periode nu zoveel be tere spelers hebben gehad als vandaag den dag? Wij menen dit te moeten betwijfelen. Maar er was wel een verschil tussen toen en nu. Toen had P.S.V. naast een betere inzet bovendien nog een betere spelopvatting van zijn gehele ploeg dan nu. Wij kunnen alleen maar hopen, dat het P.S.V. team, dat vandaag tegen Ajax moet aantreden naast een volledige inzet ook de betere spelopvatting van toen tot uitdrukking zal bren gen. Laten wij tenslotte hopen dat het duel P.S.V. —Ajax als schouwspel voor het uitverkoch te P.S.V.-sportpark volledig sportief zal slagen. Vier jaar geleden zat ook Ajax in een depres sie-periode. De Amsterdammers zijn er in no- time boven uitgekomen en sindsdien tweemaal Landskampioen geworden. Moge P.S.V. zich vandaag daaraan optrekken, is de vurige wens van duizenden supporters. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1967 | | pagina 3