A. Janus woninginrichting tegen m OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven Na het Europa Cup-avontuur tegen Real Madrid van woensdagavond, gaan we weer „gewoon verder" met de competitie. Het lijkt een soort anti-climax: eerst de wedstrijd tegen een van de sterkste clubs van Europa, nu tegen Sittardia, een van de drie hekkesluiters in de nationale competitie. Maar men weet het: elke competitiewedstrijd houdt voor de hoogstgeplaatste ploegen een gevaar in, want elke club geeft zich juist tegen hen voor de volle honderd procent en soms nog meer. Dat het met Sittardia niet al te best gaat is eigenlijk iets, wat de gehele Nederlandse voetbalwereld bijzonder jammer vindt. Al zo'n jaartje wordt Willy Dullens door een hardnekkige blessure aan de kant gehouden en dat heeft het „hart" uit de ploeg gehaald. Natuurlijk willen we daarmee niet zeggen, dat Sittardia een éénmans ploeg is, maar toch: een man van de klasse van Willy Dullens, spelend op zulk een centrale plaats in de ploeg bovendien, moet men wel missen. Wat Ajax betreft, het heeft behalve zijn Europa Cup-zorgen ook nog die van de nationale competitie; van een titel, die te verdedigen is. Tegen een Feijen- oord, dat er geen gras over laat groeien en dat na zijn 6-A-zege op Fortuna '54 de vorige zondag nu (met weliswaar één wedstrijd meer gespeeld) met een voorsprong van vier punten royaal aan de kop gaat. Met de meer dan fantastische doelcijfers: 211. Dat bewijst wel, dat de Rotterdammers, die beslist een sterkere ploeg hebben dan in de vorige competitie, er ernst van gaan maken. Dat betekent dus ook, dat Ajax, Europa Cup of geen Europa Cup, zijn competitie-plichten bepaald niet te licht mag opvatten. Als de spelers zich daarvan terdege bewust zijn, dan voorspellen we Sittardia, dat het een zware wedstrijd tegemoet gaat. Want het gaat nu niet alleen om een klein beetje prestige, het gaat ook om punten, die dit seizoen bijzonder kostbaar worden. Door het uitstellen van de wedstrijd tegen DWS zijn de Ajacieden misschien een beetje uit de competitie-sfeer geraakt, maar met voor zes van hen eerst de fraai gewonnen wedstrijd met het Nederlandse elftal tegen Oost-Duits- land en vervolgens het duel met Real Madrid is er van „stil liggen" geen sprake geweest. Er komt dus beslist geen ingeslapen of minder gerodeerd Ajax in het veld vandaag. Of er veel doelpuntj es komen hangt niet alleen af van de lust van Cruyffie en zijn mede-aanvallers, maar ook van het succes van de Limburgse verdedigers. DIETERT MOLANUS Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 795155, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1967 | | pagina 3