A. Janus woninginrichting REAL MADRID CLUB DE FUTBOL OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven Real Madrid Club de Futbol werd opgericht in maart 1902 en bestaat nu dus ruim 65 jaar. Hoewel de eerste successen, in de vorm van regionale kampioen schappen, al vrij spoedig begonnen (de eerste titel werd behaald in 1904 en vier jaar achtereen was het toen „raak"), moest men tot 1932 wachten, eer het Spaan se kampioenschap voor het eerst werd veroverd. In 1933 werd de titel geprolon geerd, maar daarna moest men ruim 20 jaar wachten op het volgende succes, want de derde Spaanse titel werd pas veroverd in 1954. Daarmee was dan echter ook meteen een periode ingeluid, waarin Real Madrid het Spaanse voetbal zou overheersen. En het doet dat nog altijd. In totaal heeft Real Madrid nu twaalf maal het Spaanse kampioenschap gewonnen, veroverde het tien maal de beker en daartussendoor werd dan nog zes maal de Europa Cup veroverd. Real is de enige club in Europa, die heeft deelgenomen aan alle toernooien die tot dusver om de Europa Cup zijn gehouden. De eerste vijf keer was Real de trotse winnaar, een record dat wel nooit meer overtroffen zal worden. Men zegt wel eens, dat Real groot is geworden door de Europa Cup. Minstens even waar is echter ook, dat de Europa Cup groot geworden is door Real Madrid. Een van de weinige finales, die zij niet wonnen, speelden de Madrilenen in 1962 in ditzelfde Olympisch Stadion in Amsterdam tegen Benfica. Eusebio en zijn mannen wonnen die wedstrijd, die voor alle kijkers onvergetelijk zal blijven, met 53. Het had voor Ferenc Puskas, het Hongaarse kanon van Real Madrid, de wedstrijd van zijn leven moeten worden, want hij scoorde alle drie de Spaanse doelpunten, het een nog mooier dan het ander. Maar Eusebio en de zijnen kwamen elke klap teboven en zegevierden. In de wedstrijdenreeks tussen de winnaars van de Europa Cup en die van de Zuidamerikaanse beker, die de laatste jaren wordt gespeeld om de „Intercontinen tale beker", het officieuze wereldkampioenschap voor clubteams, kwam Real als winnaar van de Europese beker tweemaal uit, beide keren tegen Penarol Monte video. In 1960 zegevierde Real in deze dubbelwedstrijd en kon het de trotse wereld trofee in de enorme prijzenzaal bijzetten. De tweede keer, in 1966, waren de Uruguezen de baas. De trots van Real Madrid is het immense stadion in de Spaanse hoofdstad, het Estadio Santiago Bernabeu, dat onder leiding van senor Bernabeu de Yeste, die nu al bijna een kwart eeuw de club als voorzitter leidt, in 1947 werd gebouwd. Het biedt plaats aan 125.000 toeschouwers en behoort daarmee tot de grootste en fraaiste van Europa. Real Madrid is een club met 50.000 leden. De volgende sporten worden beoefend: atletiek, turnen, handbal, worstelen, boksen, schaak, gewichtheffen, zwemmen, volleybal, gymnastiek, tennis, basketball en tafeltennis. Meer dan 2500 actieve sportlieden „bemannen" deze verschillende sport-afdelingen die, evenals de voet ballers, onderdak vinden in het Bernabeu-stadion, waarin zich o.a. een zwembad, basketball-zalen, handbalzalen, turnzalen en andere sporthallen bevinden. Deze „sportfabriek" geeft dagelijks werk aan niet minder dan 800 werknemers! Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 795155, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1967 | | pagina 9