ROOD-WIT 2 AJAX tegen REAL MADRID DIETERT MOLANUS Ajax, min of meer spelenderwijs voor de tweede maal in successie kampioen van Nederland geworden, staat vanavond voor één van de zwaarste opgaven uit zijn geschiedenis. Het moet het, in de eerste de beste ronde al van de Europa Cup, opnemen tegen Real Madrid, de kampioen van Spanje, de club ook, die zes maal de Europa Cup won en die in totaal acht maal in de finale uitkwam. Zeker, verleden jaar, toen tegen Liverpool aangetreden moest worden, hadden we er ook al een zwaar hoofd in. We waren, eerlijk gezegd, een beetje bang voor het harde, snelle en doorgaans bijzonder effectieve voetbal van de Britten. Het is met de beroemde ,,51 in de mist" heel erg meegevallen toen en dat het daarna tegen Dukla Praag mis ging, is iets waar we, eerlijk gezegd, nog niet helemaal overheen zijn. Maar nu dus met nieuwe moed begonnen aan een nieuwe run in de Europa Cup. Goed, Real Madrid heeft zich daarin een enorme reputatie verworven, Real Madrid heeft ook, in tegenstelling tot wat hier en daar wel is beweerd, nog altijd een heel sterk team. Maar Ajax heeft ook een heel sterk team. En er is geen enkele reden om aan te nemen, dat dit Ajax het veld zal betreden met iets van minderwaardig heidscomplexen of wat ook. Het is weinig meer dan een jaar geleden dat Ajax het Spaanse nationale elftal op eigen grond bedwong in een oefenwedstrijd, die voor de Spanjaarden was bedoeld als een oefenwedstrijd voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in Engeland. Ajax over won toen eigenlijk twee Spaanse elftallen, want de nationale bondscoach gebruikte zo'n beetje alle 22 spelers, die hij in zijn selectieploeg had opgenomen. Daaruit zou enerzijds kunnen blijken, dat het Spaanse voetbal Ajax wel ligt, anderzijds ook, dat Ajax op punt van conditie zeker niet bij de Spanjaarden achter ligt. Laten we dus een beetje optimistisch blijven. Als Ajax „gewoon" voetbalt, er van de eerste minuut af tegenaan gaat zoals het een goed kampioen betaamt, dan zal het, zelfs tegen deze machtige tegenstander, „warachtig wel gaen"! Bals Ook nu weer plaatsen wij in dit programma twee extra opstellingen (op pag. 4 en 22), die men beurtelings vóór en na rust kan gebruiken. Het is hierdoor mogelijk de opstel ling voor zich te nemen, zoals de spelers op het veld staan. extra opstellingen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1967 | | pagina 3