Wijnhandel-Slijterij 'H. J. Koestal' b™. het broodje van PLEIN 24 SPORTVRIENDEN Fotografeer met succes! Fotografeer met Perutz Color C 18 Film! R. BLANKERT Bui,enl- gedistilleerd o.a. de zachtste Holl. Vieux Wijnen Overtoom 441, Tel. 81332 Bezorgen door de gehele stad en Frisdranken deze wedstrijden gespeeld. Real Madrid heeft aanvankelijk veel te danken gehad aan zijn buitenlanders. Di Stefano was een Argentijn, Puskas een Hongaar en Santamaria een Uruguayer, alvorens zij tot Spanjaarden werden genaturaliseerd. Ook de Fransman Kopa die zijn nationaliteit trouw bleef heeft de Madrileen- se club grote diensten bewezen, maar andere buitenlanders hebben er door ver schillende omstandigheden niet kunnen aarden. Zelfs de zeer vermaarde Brazi liaan Didi niet en evenmin de Zweed Simonsson en de Belg Goeyvaerts. Na de succesvolle vijfjarige periode, waarmee de deelneming aan dit toernooi werd ingeleid, heeft Real Madrid de toen bereikte grote speltechnische hoogte naar veler oordeel niet meer kunnen bereiken. Het spel is inmiddels van een ander karakter geworden, speciaal ook harder. Men mist de laatste jaren de enorme artisticiteit van Di Stefano en de ongewone schotvaardigheid van Puskas, welk tweetal stellig behoort tot de beste voetballers die de wereld ooit heeft gekend. Twee jaar geleden nog ondervond Feijenoord de kracht van Puskas, want in de te Rotterdam met 21 gewonnen en in Madrid met 50 verloren wedstrijd maakte de ex-Hongaar liefst vijf van de zes doelpunten. Real Madrid doet het thans zonder buitenlanders. Met een over het algemeen heel jonge ploeg met Gento als grote uitzondering is de club nog altijd in staat tot de top van het Europese voetbal te behoren. Als het in de jaren dat Real de Europa Cup niet heeft gewonnen, nodig is om kampioen van Spanje te worden, geschiedt dat ook prompt en dat tekent de kracht van deze club meer dan wat ook, aangezien de concurrentie in eigen land groot genoeg is. Bijna altijd nog levert zij een behoorlijk contingent spelers aan de nationale ploeg, o.a. San- chis, Pirri, Grosso, Amancio en ook de laatste tijd meestal nog Gento, om er maar enkelen te noemen. Spelers, die ook in het toernooi om de Europa Cup inmiddels de nodige ervaring hebben opgedaan en die mede op grond daarvan voor iedere Europese club bijzonder moeilijke tegenstanders zijn. In totaal heeft Real Madrid tot dusver 79 wedstrijden voor de Europa Cup voor landskampioenen gespeeld. Daarvan werden er 52 gewonnen, 9 gelijk gespeeld en 18 verloren. De totale doelcijfers zijn: 218 voor en 94 tegen. Op een enkele uitzon dering na, werden de nederlagen allemaal in uitwedstrijden geleden. Meestal wer den in die gevallen de overwinningen in de Spaanse hoofdstad met hogere cijfers behaald. En dat is nu iets wat Ajax, als het in Amsterdam wint, moet zien te voorkomen Het is niet de naam maar OOK VOOR UW CROQUETTEN Leidseplein 24 Telefoon 65172 Amsterdam PERUTZ 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1967 | | pagina 13