W. J.Jonckers luxe schoenen REAL MADRID EN DE EUROPA CUP Voor al Uw meubelen, gordijnen en vloerbedekking natuurlijk naar de grootste woninginrichting van Amsterdam-Zuid Albert Cuypstraat 94-96-98-100Telefoon 722322 (bij de Ferd. Bolstraat) Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat56, Haarlemmerdijk 137, Oostenburgergracht83, Kalverstraat9 IR. A. VAN EMMENES Dat Real Madrid dé club van de Europa Cup is, is een bewering, die geen mens zal kunnen bestrijden. Aan alle twaalf tot dusver gehouden toernooien om het officieuze clubkampioenschap van Europa heeft deze Spaanse club deelgenomen en zij doet dat thans dus voor de dertiende keer. Een onaantastbaar record, dat alleen maar door Real Madrid zelf verbeterd zal kunnen worden. Het is echter niet alleen door het deelnemen aan deze reeks wedstrijden, dat de Madrilenen de aandacht van de gehele internationale voetbalwereld hebben ge trokken. In de eerste vijf toernooien eindigden zij steeds als winnaars en later voegden zij er nog één zege aan toe. Zesmaal heeft deze machtige club de beker veroverd en men is eerzuchtig genoeg om te hopen dat zulks dit seizoen voor de zevende maal gebeurt. Voorts heeft Real Madrid nog tweemaal de finale bereikt. Daarin moest het toen de meerdere in zijn tegenstanders, resp. Benfica en Internazionale, erkennen. De schitterende finale van 1962, toen Benfica met 53 won, zal menigeen zich nog levendig herinneren, want die wedstrijd werd toen in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeeld. Viermaal heeft Real de finale niet bereikt. De tegenstan ders, die de Spaanse ploeg uitschakelden, waren achtereenvolgens Barcelona, Anderlecht, Benfica en Internazionale. Er is één speler, die aan al deze toernooien heeft deelgenomen en dat is de nog altijd snelle linksbuiten Gento, die slechts een enkele wedstrijd heeft moeten missen. Ook hij heeft daarmee een onaantastbaar record gevestigd, dat alleen hijzelf nog verder zal kunnen opvoeren. Mogelijk is het zijn laatste seizoen in het eerste elftal van Spanje's topclub, maar dit seizoen komen er, menselijkerwijs gesproken, in ieder geval de twee wedstrijden tegen Ajax bij. En meer, tenzij onze kampioenen daar een stokje voor steken. Er is nog een fameus record te melden. Di Stefano, die jarenlang in Real Madrid heeft geschitterd en vijf van de zes finale-overwinningen heeft meege maakt, heeft in dit toernooi liefst 49 doelpunten gemaakt. Wij kunnen ons nauwe lijks voorstellen, dat dit record ooit zal worden verbeterd. Met Gento en Di Stefano hebben Puskas en Santamaria een belangrijke rol in Steeds voorradig en keuze uit 60 verschillende soorten bankstellen 10

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1967 | | pagina 12