ROOD-WIT 2 AJAX - LIVERPOOL ft Eindelijk zal de strijd dan plaats vinden, die velen naar onze mening terecht als „de wedstrijd van het jaar" bestempelen. Wij menen natuurlijk voor Neder land en voor Amsterdam in het bijzonder. De grote aandacht die in de pers aan deze ontmoeting wordt gewijd, overtreft ook alles wat we in dit jaar op voetbal- gebied hebben beleefd en zal er zeker toe leiden dat dit treffen voor de Europa Cup voor landskampioenen een vol huis met een enthousiast publiek zal trekken. Amsterdam is bevoorrecht met dit treffen en zo ooit, dan mag nu gezegd worden, dat Ajax in deze ontmoeting als onze landskampioen de Nederlandse kleuren gaat verdedigen. Niet alleen uit sportief oogpunt en als re presentatie van Nederland door Ajax in deze belangrijkste serie wedstrijden in het wereld voetbal, maar óók als een gebeurtenis, een manifestatie die Amsterdam in de belang stelling van de gehele sportwereld brengt. Een stunt, een propaganda voor onze Amstel- stad van moeilijk te overschatten betekenis. Daarbij wordt een record-recette gemaakt en ontvangt de gemeente een bedrag aan belas tingen als nog niet eerder op één dag werd opgebracht. Amsterdam profiteert naar vele kanten van dit unieke evenement, wat het dankt aan Ajax, aan de uitstekende ploeg, aan een actief bestuur met inzicht in het leiden van een zo grote club, waardoor dit evenement zal kunnen slagen. Maar dan moeten toch ook de velen op wier schouders de praktische leiding berust, van directeur Bessam en de politie commissaris tot de dienaren binnen de Stadionmuren op alle posten, de ballen- jongens incluis, medewerking hebben van ons allen. Zo ooit dan moet het publiek hoe ook het spelbeloop zal zijn zich correct gedragen. Laat uw geestdrift Ajax tot steun zijn, maar bemoeit u niet met de leiding; weest voor Ajax een morele steun maar toont u een eerlijke en sportieve beoordeelaar van de tegenpartij. Wij hopen van harte dat ook in dit opzicht Amsterdam een goede beurt zal maken. Laat deze ontmoeting de historie ingaan zie verder pagina 6 WELCOME Liverpool FC, the champions of England, and the thousands of fans they brought with them from Mersey-side, welcome to Amster dam We wish you a good time and a great game. Soccer at European level could be very very tough and hard these days, but we believe in the kind of soccer, as it was play ed and demonstrated these last few years by both Liverpool and Ajax. If, on this base of technique and artistry, both the Liverpool and Ajax fans will be satisfied after the match, then it will go into history- books as a great game, which team may win or loose. Ook nu weer plaatsen wij in dit programma twee extra opstellingen (op pag. 4 en 22), die men beurtelings vóór en na rust kan gebruiken. Het is hierdoor mogelijk de opstel ling voor zich te nemen, zoals de spelers op het veld staan. extra opstellingen 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1966 | | pagina 3