Harmonie-orkest DSM Het Harmonie-orkest DSM dat vandaag de eerste thuiswedstrijd van Ajax in het toernooi om de Europa Cup muzikaal zal opluisteren, is het officiële korps van Staatsmijnen/DSM. Het draagt van deze naam alleen deze laatste drie initialen waarmee thans Staatsmijnen in het buitenland worden aangeduid. Gebleken is namelijk, dat de officiële handelsnaam „Staatsmijnen" in de meeste landen nagenoeg niet is uit te spreken. Het DSM-korps, dat bestaat uit 58 muzikanten en een drumband met 20 leden, is op 1 januari 1966 officieel onder zijn nieuwe naam gaan optreden. Bij die gelegenheid is het compleet in nieuwe uniformen gestoken en tevens voorzien van een nieuw vaandel. Het is samengesteld uit leden van de drie oude korpsen, waarvan het eerste reeds uit 1906 da teert en de twee overige uit 1914 en 1927. Deze stonden respectievelijk onder leiding van Martin Koekelkoren (directeur van de ook internationaal befaamde Koninklijke Zangvereniging „De Mas- treechter Staar" uit Maastricht) en van Piet Stal- meier. Bij de fusie tot het huidige DSM-korps werd de heer Koekelkoren eredirigent, terwijl de huidige leiding is toevertrouwd aan de heer Stalmeier. Laatstgenoemde is afkomstig uit Denekamp, maar woont sedert 1919 in het Limburgse Hoens- broek. In 1935 behaalde de heer Stalmeier het einddiploma van het Conservatorium in Luik met gouden medaille voor piano. Als piano-solist treedt hij nog vaak bij verschillende orkesten op. PIET STALMEIER Zijn voornaamste bezigheid is evenwel de muziek pedagogiek. Hij is daarom bijvoorbeeld ook als leraar verbonden aan het Conser vatorium in Tilburg. Het DSM-korps „nieuwe stijl" telt leden die met de oude korpsen in het ver leden vele successen hebben geboekt. Deze traden regelmatig op in binnen- en buitenland en verwierven tevens bekendheid door het concerteren tijdens radio- en TV-uitzendingen. Het meedoen aan concoursen heeft men met opzet beperkt, aangezien vele leden tevens lid waren van plaatselijke muziekkorpsen, die men op deze wijze geen concurrentie wilde aandoen. Wel werd enkele jaren geleden de „zilveren trompet" verworven in Stockholm tijdens een groot internationaal concours. Het hoge muzikale peil van de leden blijkt voorts uit het feit dat onder de musici verschillenden optreden als dirigent van plaatselijke harmonie-orkesten. Het DSM-korps gaf bij de opening van het Wereld Muziek Concours te Kerk- rade een gala-concert en nam tevens met veel succes deel aan de marswedstrij den in het Kerkraadse stadion, welke in het kader van het WMC werden gehou den. Het korps maakte daarbij een uitstekende indruk en oogstte bij de tiendui zenden bezoekers veel bijval. Het repertoire bestaat niet alleen uit bekende muziek voor harmonie-gezel- schappen, maar omvat ook tal van gemakkelijk in het gehoor liggende nummers, die aan de jazz zijn ontleend zoals „When the Saints go marching in", „St. Louis Blues", waarmee vooral de kapel van de Koninklijke Luchtmacht een grote popu lariteit verwierf. Deze nummers zullen ook nu worden uitgevoerd. Tevens zorgt het DSM-korps voor begeleiding bij het community singing (vrije samenzang), waaraan naar men hoopt op massale wijze met populaire club- en andere liederen door het publiek zal worden deelgenomen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1966 | | pagina 14