AJAX FEIJENOORD A. Janus woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS „.v. Motorkade 4 5, Telefoon 61091—68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582. Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. tegen Neen, zo hadden we het niet verwacht. Die nederlaag van Feijenoord tegen Elinkwijk was eigenlijk niet voorzien en in elk geval is daardoor aan de wedstrijd van hedenavond afbreuk gedaan. Op papier heeft Ajax het zwaarder gehad dan Feijenoord, dat in eigen huis, gesteund door eigen publiek, de beste kansen toe gedacht waren. Maar Elinkwijk overtrof zichzelve, en won althans in Rotterdam, daar Ajax na rust in Enschede even toonde waartoe het in staat is, kwam het kampioenschap een paar dagen te vroeg! Wat een geweldige prestatie heeft Ajax in dit sei zoen geleverd. In de akelige winter, vaak op eigenlijk onbespeelbare velden, heeft Ajax moeilijke wedstrijden gehad doch met de lente kwam Ajax er eerst recht in en kreeg men spel te zien (o.a. in Schotland!) van Ajacieden dat ieders bewondering afdwong. Vanaf de eerste competitiedag ging Ajax aan de spits, het is er geëindigd en het doel werd bereikt. De couranten waren eenstemmig in hun lof, trouwens de feiten heb ben een duidelijke taal gesproken en als we hierbij één wens, die velen met ons zullen voelen, uitspreken dan is het deze: houdt deze uitstekende, homogene ploeg bijeen! Hoe geweldig was de huldiging! Hoe duidelijk is gebleken hoezeer Ajax in de harten leeft van zeer vele duizenden stadgenoten. Doch ook buiten Amsterdam is er grote waardering, bij voetbalenthousiasten doch óók bij „de gewone man". Ajax heeft een halve eeuw de naam van Amsterdam eer aan gedaan. En de club staat er best voor, beter dan ooit! Aan Feijenoord is het te danken dat de strijd nóg zo lang onzeker was waardoor de belangstelling voor spel (én Toto!) er in bleef. Ajax vertrouwde in eigen kracht maar wist dat Feijenoord nog roet in het kampioensmaaltje zou kunnen werpen. Dat is nu onmogelijk maar het respect blijft voor de club die ook met succes streeft naar beter voetbal. Het wordt nu een „friendly game" vanavond, een wedstrijd van twee sterken die tesamen aan de top gingen, die elkaar respecteren en elkaar het succes gunnen. Moge de wedstrijd van heden avond daarvan getuigen! J. HOVEN Ferd. Bolstraat 8993, Telefoon 795155, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. PRONK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1966 | | pagina 3