AJAX HERACLES A. Janus woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M« A. W E S S E L S n.v. Motorkade 4 5, Telefoon 61091—68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582. Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. tegen iezo, nog tien wedstrijden en dan kan de slotbalans worden opgemaakt. Zal Ajax kampioen worden en moet Heracles degraderen? Niemand kan dat thans met enige zekerheid zeggen. Het is duidelijk dat anderen behalve Ajax en Feijenoord nu geen kampioen kunnen worden. En duidelijk is óók dat er vier clubs praktisch gelijk staan aan de staart van de ranglijst. Daaronder bevindt zich Heracles. De historie heeft geleerd dat in het nauw gedreven ploe gen gemakkelijk de inspiratie vinden voor geheel on verwachte topprestaties. En tevens dat fel opgejaagde ploegen, zoals Ajax, dreigen over clubs, die lager op de ranglijst staan, op een gegeven moment te struike len. Dat leidt dan wel tot een te voorzichtige speelwijze, méér defensief dan goed is. Men leest dan van „Ajax viel tegen, Ajax mocht van geluk spreken" enz. Maar ook voetballers en zelfs heel bekwame voetballers als die van Ajax zijn gewone mensenkinderen die soms door emotionele beïnvloeding niet tot hun beste prestaties komen. Een man als coach Kessler van het Nederlands elftal weet dat ook wel en hij zou er een lief ding voor overhebben als die buitengewone twee kamp AjaxFeijenoord, die maandenlang aanhoudt, de belangen van het Nederlands elftal niet doorkruiste. We schrijven dit vóór de wedstrijd in Rotterdam tegen West-Duitsland, dat een angstig sterk team op de been bracht. Heracles heeft ook dit jaar weer een team dat vaak vechten kan dat de stukken eraf vliegen. Die Almeloërs hebben in lang vervlogen tijden Ajax de voet al dwars gezet en de pas in dit seizoen te Almelo geleverde wedstrijd tussen Heracles en Ajax leverde een gelijk spel op, 111 In 1926-1927 was Heracles kampioen van Nederland, NAC was tweede, Ajax derde, Feijenoord vierde en Velocitas (Gr.) vijfde. Dat is veertig jaren geleden! En nu is de ploeg van datzelfde Heracles in de ere divisie der semi-profs ingedeeld met Ajax. De omstandigheden zijn wel zéér ver anderd, maar net als in „die goede ouwe tijd" zijn voor de beide kemphanen de punten van de grootste waarde. Als Heracles de stunt uithaalt en wint dan Maar laat ik u niet langer ophouden, het spel gaat beginnen! J. HOVEN Ferd. Bolstraat 89 93, Telefoon 721230 727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192 198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. SUUKBIER

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1966 | | pagina 3