AJAX SPARTA A. Janus woninginrichting m-j £km :WW*5 A'-TT' s SaH S 't m wcr. Wim f jïjkke OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS n.v. Motorkade 4 5, Telefoon 61091—68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582. Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. VToor mij is „De Spartaan", het huisorgaan van Sparta, één van de beste clubbladen van ons land. Men heeft hier vele goede verenigingsbladen en natuurlijk kan men begrijpen, dat de eigen bestuurders en de eigen spelers bovenal de waardering van de clubblad-redactie hebben. Maar in „De Spartaan" lees je toch ook, dat „de huidige spelers van de oude Rotterdamse club er terdege tegenaan gingen en niet bereid waren de tegenstanders uit de weg te gaan." In de laatste editie is men boos over de verwijten, welke in dag- en clubbladen aan het adres van de Sparta-spelers gemaakt zijn. Speciaal Willem II en Til burg hebben het heel bont gemaakt. Maar erkend wordt, dat Sparta er zeker fors tegenaan gaat en zich niet laat intimideren door een deprimerende critiek. Wij beschouwen Sparta vooral in de laatste jaren als een ploeg, die een stevig partijtje speelt, doch we heb ben vertrouwen in de Spartanen, dat zij „voetbal" ko men spelen bij Ajax. Naar onze mening staat Sparta wat te laag op de ranglijst. Zij hebben een goede ploeg en een voorhoede, die elk moment kan losbarsten. Ole Madsen is een ware goalgetter, doch Bouman en de andere drie weten óók van wanten. Men heeft het afgelopen zondag tegen Elinkwijk mogelijk wat te gemakkelijk opgevat. Een zege met 21 tegen deze club op het Spartaanse Kasteel is voor de oudste ere-divisieclub wel wat ma gertjes. Vandaag zullen de Rotterdammers aan Ajax wel een hardere noot te kraken geven. De Amsterdammers tronen na zes wedstrijden nog ongeslagen aan de spits en dat met mooie cijfers. Maar toch is „men" niet tevreden. Dat geldt dan speciaal voor de voorhoede. Twee goals van deze aanvalslinie per wedstrijd is eigenlijk wel wat schraal! De beste prestatie hier leverde tot nu toe Ajax na de rust in de vriend schappelijke ontmoeting met Stoke City en voor de competitie tegen Go Ahead. De Deventenaren leefden toen echter al onder de druk van hun wedstrijd tegen de Schotten. Deze waren klassen beter! Maar Sparta heeft een beter team dan Go Ahead en vooral de aanval van de Maasstadbewoners (11 goals vóór, net als Ajax) moet men zeer hoog aanslaan. Daarom verwachten we een boeiende en spannende wedstrijd, die hopelijk op correcte wijze beslist zal worden. Zal nu eindelijk de Ajax-aanval loskomen en de niet zo beste indruk van jongst leden zondag volledig doen uitwissen? J. HOVEN Ferd. Bolstraat 89 93, Telefoon 721230 727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192 198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. V' T T KLAAS NUNINGA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1965 | | pagina 3