m AJAX DOS A. JailUS woninginrichting tegen Zelden is de zomervakantie van zo lange duur geweest en hebben de spelers zich ook in vriendschappelijke wedstrijden (en wat daarvoor doorging) zo grondig kunnen voorbereiden als ditmaal voor het seizoen 1965-1966 mogelijk was. We geloven ook, dat het publiek ditmaal met bijzondere belangstelling de opening van het competitieseizoen tegemoet ziet en verwachten daarom goedbezette tribunes met daarnaast een sfeer van spanning en emoties, welke toch alleen maar door voetbal opgewekt kan worden. De pers is ook al veel eerder in het geweer gekomen dan anders. Met interviews en voorspellingen, bijvoor beeld de strijd om het landskampioenschap tussen Ajax en DWS. Alsof er geen Feijenoord en geen PSV be staan! Wij zijn de wilde haren echter al kwijt maar we zijn niettemin overtuigd dat er verrassingen op til zijn en dat de competitie een boeiend verloop zal hebben, welke de enthousiaste liefhebbers heel wat te verwerken zal geven en hun zenuwen tot het uiterste op de proef zal stellen. We hopen van harte, dat sportief begrip en beheersing de bases van de wedstrijden zullen vormen en wekken alle spelers daartoe met klem op. Wat Ajax betreft kan niet ontkend worden, dat het nieuwe, doch reeds grondig „ingespeelde" bestuur op sensationele en gedurfde wijze de nieuwe wedstrijd serie heeft ingeleid. In overleg met de uit eigen „kweek" stammende trainer Rinus Michels is een elftal geformeerd, dat streven zal naar technisch en dus goed spel. De wedstrijd tegen Stoke City hebben bijna 20.000 mensen met bewondering voor de rood-witte favorieten (speciaal voor de aanval na de rust) aanschouwd. De achterhoedes van beide ploegen waren echter niet „waterdicht" en afgaande op het in die spannende, soms rijkelijk harde „friendly game vertoonde spel, is toch ook gebleken, dat de defensie nog niet op volle toeren draait. We vernamen echter dat het niet de sterkste verdediging was welke mogelijk is en in Den Haag kreeg men al een beter verband te zien. Wat ons prettig stemde was de stemming onder het publiek! Dat was weer ouder wets enthousiast en dat doet hopen op morele steun voor een ploeg, welke tot een mooi seizoen kan komen. Ajax speelde vier oefenwedstrijden: Meidericher SV Ajax 11; BorussiaAjax 52; AjaxStoke City 53; Holland Sport Ajax 0-3. Toch kan men op deze resultaten niet volledig afgaan. Vandaag komt de bittere ernst! Moge de ploeg aan de gestelde verwachtingen beantwoorden! J. HOVEN OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582. Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. MULLER Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1965 | | pagina 3