ROOD-WIT AJAX STOW CITY m Zondag 8 augustus 1965 Prijs 20 cent A jax heeft in de achter ons liggende transferperiode goed in de slag gezeten. De Meerclub heeft opvallend met de geldbuidel gerammeld en een ploeg gefor meerd die, althans op papier, tot een der sterkste formaties in den lande zal gaan behoren. Ko Prins kwam na een verblijf van twee jaar terug van Kaiserslautern, Henk Groot verwisselde het geblokte roodwitte Feijenoordshirt voor het verticaal gestreepte maar ook roodwitte Ajaxtenue en uit de zuidelijke contreien kwam Gert Bals, de talentrijke doelman van PSV, naar de hoofdstad. Met reeds ge renommeerde namen als Swart, Keizer, Muller en Pronk staat er vanmiddag een team op de grasmat, dat momenteel in ons land zijn weerga niet heeft. 1 Dat het Ajax ernst is met de poging de voetbalhege- monie weer terug naar Amsterdam te brengen, werd J duidelijk aangetoond tijdens de keiharde training die de jonge, maar eerzuchtige Rinus Michels zijn profs oplegde. Een training die voorhands nog gericht is op een keiharde conditie, waarbij de voetbaltechniek nog op de achtergrond kwam. Maar Michels is er de man niet naar om de details te verwaarlozen en hij zal alles op alles zetten om het eerste seizoen dat hij als oefen- meester bij Ajax in dienst is, tot een succesvol te maken. De start van de Ajacieden is bepaald niet overtui gend geweest. In Duitsland werd op twee achtereenvol gende avonden gespeeld, waarbij slechts een schamel henk groot gelijkspel het enige positieve was. Er werd echter in deze wedstrijden duchtig geëxperimenteerd, omdat Ajax een ploeg wil opbouwen, die niet uit elf spelers bestaat, maar uit bijna twee elftallen. Zodat eventuele bles sures geen ernstige stagnatie in het ritme kunnen aanbrengen. Amsterdam, dat met veel optimisme het nieuwe seizoen van Ajax tegemoet ziet, krijgt vanmiddag de kans de nieuwe sterrenploeg te aanschouwen. Tegen het be faamde Stoke City, dat onder de bezielende leiding van de tegenwoordige Sir Stanley het presteerde in één rush door de stoten van derde naar eerste divisie in Engeland. Sir Stanley is er niet meer bij, maar degene die enkele maanden geleden het voet balspektakel op de beeldbuis zagen bij het afscheid van Matthews in Stoke, zullen ongetwijfeld gelikkebaard hebben. Deze ploeg, dit Stoke City, komt nu naar de Watergraafsmeer om de hoofdstedelijke voetbalouverture tegen Ajax te openen. Bedriegen de voortekenen niet, dan staat er ongetwijfeld een aantrekkelijk duel te wachten, omdat beide ploegen één wapen gemeen hebben: techniek! I AD INTERIM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1965 | | pagina 1