dubbelwedstrijd A.. Janus woninginrichting weer eens een VToor het eerst sinds lange tijd is er vandaag in het Olympisch Stadion weer eens een dubbelwedstrijd. Een dubbel-wedstrijd bovendien nog, die dubbel belang rijk is want in beide wedstrijden komt een ploeg in het veld, die nog volop vecht voor het kampioenschap. In de eerste wedstrijd, Ajax-Feijenoord, is dat de ploeg van Feijenoord, die op dit ogenblik eigenlijk al in een dusdanige positie verkeert, dat de Rotterdammers het kampioenschap bijna niet meer kan ontgaan. Ze kan zelfs vandaag al een feit worden, namelijk wanneer het zelf wint en D.W.S. in Rotterdam tegen Sparta een steek zou laten vallen. De Rotterdamse feestvreugde zou dan ongeveer halverwege de tweede wedstrijd kunnen losbarsten, want wan neer Blauw-Wit en N.E.C. aan de rust van hun wedstrijd toe zijn, loopt de wed strijd SpartaD.W.S. ten einde. Overigens is ook die tweede wedstrijd volop belangrijk. Blauw-Wit heeft de prachtige voorsprong, die het in de loop van dit seizoen had opgebouwd, namelijk geheel verspeeld en het neemt thans de vierde plaats in, zij het met slechts één punt achterstand op de drie leiders, Willem II, Elinkwijk en Velox. Meer dan ooit komt het er voor de zebra's dus op aan nu geen steekjes meer te laten vallen. Dan houdt Blauw-Wit, dat de laatste thuiswedstrijd tegen Willem II moet spelen, de kans geheel in eigen hand. Een dubbel-programma dus, dat bijzonder interessant is. Dat zou het alleen al kunnen zijn vanwege het klassieke duel tussen Ajax en Feijenoord. Het is meestal een wedstrijd, waarin voor beide ploegen het kampioenschap direkt op het spel staat. Nu Ajax dit seizoen door allerlei omstandigheden niet de toonaangevende rol heeft kunnen spelen, die verwacht was, is dat belang er alleen nog voor Feijen oord. Nochtans behoeven we er niet op te rekenen, dat de Rotterdammers de zege cadeau zullen krijgen. Ajax en Feijenoord „liggen elkaar" namelijk, voetbaltechnisch gezien, zó goed, dat we niet alleen altijd goed voetbal kunnen verwachten, maar bovendien is de uitslag nooit van tevoren te bepalen. Techniek is de basis van het spel van beide ploegen, die bovendien behoren tot de steeds kleiner wordende groep, die aanvallend durft te voetballen. Daarom verwachten we een interessante, boeiende strijd met volkomen gelijke kansen. Verder bordurend op het thema, dat Ajax en Feijenoord voetbal van goede technische kwaliteit laten zien, mogen we wel stellen dat Blauw-Wit, in de tweede wedstrijd van de middag, extra zijn best moet doen tegen N.E.C. om bij dit voetbal niet in de schaduw te staan. Er wordt, van de ere-divisie uit, weieens een beetje neergekeken op het voetbal in de eerste divisie. Blauw-Wit en N.E.C. krijgen hier de kans om te tonen, dat dit ongerechtvaardigd is. Ook in deze wedstrijd zullen we trouwens twee teams in actie zien, die technisch bekwaam zijn. N.E.C. verkeert m OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELSnv. Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02959-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 72 12 30-72 74 66, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 8 26 79, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1965 | | pagina 3