A. Janus AJAX G. V.A. V woninginrichting 1%/Tet het competitie-einde in zicht is het ook in de amateurtijd altijd moeilijk ge- weest tot het slot de animo er bij spelers, en bij allen die actief bij de wedstrijden betrokken zijn, in te houden. Ook het publiek is moeilijk nog enthousiast te krijgen, de ware „honger naar de bal" is er niet meer zo in als b.v. einde augustus, als de strijd om de punten opnieuw ontbrandt. Slechts een uitzonderlijke situatie, resp. bijzondere prestaties vermogen veel volk te trekken en het is een wisselwerking! een vol huis te waar borgen. Als er in Breda nu ineens weer de loop in zou komen, dan zou dat te verklaren zijn, want de ecla tante successen, nu ineens, nu het gevaar van degra datie dreigt, springt N.A.C. er in eens tussen uit op een wijze die verbaast en bewondering afdwingt. Wat zal N.A.C. vandaag tegen Enschede doen, vraagt ieder zich af. Zo moet het zijn! Wat zal Ajax vandaag tegen G.V.A.V. doen? Dat kan de Amsterdamse sportliefhebber toch niet koud laten. Men moet de indruk van j.l. zondag uitwissen, want al werd dan gelijk gespeeld en een kostbaar puntje veroverd, een zeer waardevol puntje ging ver loren! Ik weet hoe het een nare taak is tegen een tegen stander als D.O.S., door de destructieve taktiek, op te tornen. Maar de voorhoede van Ajax draait al in ver schillende wedstrijden niet meer zoals het moet en daarin thans veranderingen te brengen zal heel moei lijk blijken te zijn. Het spelen tegen ploegen die thans maar één doel hebben, na melijk het vege lijf te redden, is niet zo simpel. Een voorhoede van vier is al bij voorbaat gehandicapt. Toch mag ook de defensie niet verzwakt worden. Zo staan coach Michels en zijn technische helpers voor een moeilijke taak. Een onmogelijke taak lijkt het echter stellig niet. We taxeren G.V.A.V. niet naar de prestaties van de laatste weken. De Groningers kunnen nog op de 15e of 16e plaats komen, zelfs kan het met Ajax ook nog misgaan. Dit leidt van zelf tot een ander soort spel als men, vooral in Amsterdam, van Ajax verlangt. Dit is de strijd om behoud van de plaats in de eredivisie. Ik hoop van harte dat Ajax daarbij de steun zal hebben van het Amsterdamse voetbalpubliek. J. HOVEN OUD PAPIERHANDEL JVl* A. WISSELS n.v. Motorkade 4-5, Telefoon 610 91 - 6 89 78, Amsterdam-N. Privé 02959-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. tegen Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 72 12 30-72 74 66, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 8 26 79, Amsterdam-W. KOEMAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1965 | | pagina 3