JdYlUS woninginrichting O.W.S. tegen AJAX OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELSn.,. Motorkade 4-5, Telefoon 61091-689 78, Amsterdam-N. Privé 02959-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. gouden we nu weer, juist op zondag, slecht weer krijgen? Laten we hopen van niet, want D.W.S.—Ajax wordt weer een echte derby, een big match waar voor de Amsterdamse voetballiefhebbers in drommen naar het Olympisch Stadion komen. De situatie is sinds het najaar 1964, toen Ajax in de Meer kansloos door ™et 3—werd geslagen, wel enigszins veranderd. Het valt niet te ontken- nen dat D.W.S. in de laatste beurten beneden het peil bleef van het seizoenbegin en vooral de aanval niet recht meer los kwam. D.W.S. werd daardoor door Feijenoord voorbij gelopen en meer nog dan de punten (drie punten achterstand is niet dodelijk!) tonen de doelcijfers, dat een superioriteit van Feijenoord on miskenbaar is. Feijenoord scoorde 51 goals, tegen D.W.S. 33! Daar schuilt het verschil. De voorhoede van D.W.S. wijkt thans iets af van die van november en december, die destijds sterker speelde. Met Ajax is het weinig anders gesteld, doch daar toont de aanval in de laatste tijd wèl vooruitgang. Men is ook niet meer aan één of enkele spelers gebonden en variaties zijn mogelijk. Het zwakke punt bij Ajax ligt in dit seizoen tot nu toe in de achterhoede. De nieuwe spelers, die daarin in dit seizoen debuteren, vormen met oude vertrouwde krachten nog niet het massieve geheel zoals dat bij D.W.S. (12 goals tegen in 16 wedstrijden!) het geval is. Dat is de reden waarom FLINKEVLEUGEL men D.W.S. de beste kansen geeft. Opvallend waren de resultaten van beide ploegen j.l. zondag. Ajax boekte een goede zege met 51 op A.D.O. en het merkwaardige geval doet zich voor, dat Ajax op Feijenoord na het grootste aantal goals vóór heeft, doch óók het grootste aantal doelpunten tegen. De hoge score tegen A.D.O. was geen goede maatstaf. D.W.S. stond uit tegen Telstar voor heel wat sterker defensie dan Ajax thuis tegen A.D.O.! De betekenis van de wedstrijd van heden wordt verhoogd door de waarde der punten voor beide clubs. D.W.S. is nog altijd serieuze kampioenskandidaat. Dat Feijenoord ook verliezen kan werd in Utrecht door D.O.S. aangetoond. Ajax verkeert in een geheel andere positie! Het staat nog steeds dicht bij de huidige staartclubs: A.D.O., Sittardia en N.A.C. Het kan nog heel spannend worden en vooral N.A.C. is gevaarlijk. Ajax moet dan ook geen mogelijkheid om het puntenaantal te verhogen ongebruikt laten. Die antecedenten houden een strijd van beide kanten met veel enthousiasme gevoerd in. Moge het ook een faire, sportieve krachtmeting worden, de goede naam van het hoofdstedelijk voetbal waardig! J. HOVEN Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 72 12 30 - 72 74 66, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 8 26 79, Amsterdam-W. m

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1965 | | pagina 3