Weiss' Hel Linoleumhuis Een glorieuse avond voor Koning Voetbal n.v. Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Rokin 50, Amsterdam, Tel. 239576 Sedert 1909 - D. W. DE KRUYFF Zn sportieve viering van het lustrum van de K.N.V.B. is een daverend succes ge worden. Ondanks de regen een vol huis, ondanks verkeersbezwaren een ge slaagde organisatie en een pracht wedstrijd waarin het Nederlands elftal naar de top rees en zijn ereplaats heroverde in ons nationale en tevens in het internationale voetbal. Druipnat verliet het publiek het Stadion doch volkomen voldaan over het vertoonde spel, dat nog eens in het licht stelde de macht en de bekoring van een hoogstaande partij voetbal. Het spel bereikte een ongedacht hoogtepunt. De samen stelling van de ploeg was een gelukkige en slechts één op merking willen we maken: de productiviteit van de aanval was niet geheel in evenredigheid aan de geleverde spelpres- tatie. Er zijn kansen gemist. Het Engelse spel is mogelijk iets tegengevallen, doch hier treft het gezegde toe dat een ploeg zo goed speelt als de tegen partij toelaat. En onze oranjeploeg gaf geen centimeter grond cadeau en verraste de Britten met klassevoetbal, waarop zij niet verdacht waren. Wat waren zij blij dat Greaves hun nog juist voor een nederlaag behoedde! Het gelijke spel kwam hen echter toe, dit was het juiste resultaat van deze hoog staande partij, waarin Moulijn eindelijk eens in Amsterdam zijn ware gedaante toonde. Een pracht voetballer! Overigens hebben de Britten een faire partij gespeeld, stellig is dat ook aan het Nederlandse spel ten goede gekomen. Typisch was de botsing der systemen. Het 4-2-4 van MOULIJN (franje, het 2-3-5 van de Engelsen. Maar het werd van beide zijden met zoveel varianten toegepast dat het meer werd een elastisch aanpassen aan de noodzaak de defensie te versterken zonder de aanval te verwaarlozen. Zo werd deze wedstrijd een daverend succes, een sportieve gebeurtenis die heel lang in het geheugen zal blijven, óók de regen! Hulde aan de gehele ploeg, het was een eenheid die be zield was van de beste instelling die een sportman bezielen kan. De mysterieuze krachten in de sport werden hier op frapante wijze gedemonstreerd. Hulde aan alle die tot dit voetbalfestijn bijdroegen. Hulde GREAVES aan het Publick en als we wat de spelers betreft speciaal Moulijn noemen dan doen we dat, wat het enthousiaste publiek betreft bovenal onze sportieve Prins Bernhard, die zich door het auto-ongeluk niet weer houden liet toch naar het Stadion te komen. J. H. OFFICIAL DEALER Tevens voor een goede OCCASION Burg. de Vlugtlaan 119-123, Tel. 133579 (3 lijnen)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 4