W. J. Jonckers HET PARGDL luxe schoenen Medische zorg Er is veel gezegd en geschreven over de kwestie tussen Enschede en Go Ahead naar aanleiding van het ongeluk, de arme Piet Lagarde overkomen. Teveel zelfs. Eén aspect van de zaak is daarbij echter in het gedrang gekomen, namelijk de medische zorg. Toen Lagarde geblesseerd was geraakt, weigerde hij op de brancard plaats te nemen. Hij liep op eigen kracht naar de kleedkamer, reisde zelfs met de spelersbus naar Enschede terug en werd pas daarna in een ziekenhuis opgenomen. Dat in die tijd de beschadigde nier er niet beter op is geworden, kan zelfs een leek op medisch gebied snappen. Wie hier tekort geschoten is, kan moeilijk gesteld worden. Zeker is in elk geval, dat men een gewonde speler niet met genoeg zorgen kan omringen, zeker is ook, dat een oordeel van de gekwetste speler zelf („het gaat best") geen maatstaf mag zijn bij de te nemen maatregelen. Zondag j.l. overleed in de omgeving van Eindhoven een speler tijdens een wedstrijd. Later bleek, dat hij een week eerder aan het hoofd gewond was geraakt, maar in de loop van de week („het ging best") de training had hervat. Het zou goed zijn, indien de K.N.V.B. op dit punt strenge eisen ging stellen, zoals men die, lang geleden al, o.a. in de boksorganisaties heeft moeten stellen. Stad met toekomst Amsterdam herbergt op dit ogenblik de kampioen van Nederland (D.W.S.), maar daarnaast ziet het er naar uit, dat de hoofdstad ook voor de toekomst goede papieren heeft. In het betaalde jeugdvoetbal staan in de eerste divisie Ajax en Blauw-Wit er heel goed voor en de twee hoofdstedelijke semi-profclubs, die in de hoogste jeugd- klasse nog niet vertegenwoordigd zijn, De Volewijckers en D.W.S., staan naast elkaar op de eerste plaats in de tweede divisie A, zonder nog een puntje te hebben verloren tot dusver. natuurlijk naar n.v. Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat 56 - Sarphatipark 48 - Haarlemmerdijk 145 - Leidsestraat 4 Voor al Uw meubelen, gordijnen en vloerbedekking de grootste woninginrichting van Amsterdam-Zuid Albert Cuypstraat 94-96-98-100, Telefoon 72 23 22 (bij de Ferd. Bolstraat) Steeds voorradig en keuze uit 60 verschillende soorten bankstellen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 6