AJAX tegen HERACLES m JdïlUS woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N Privé 02964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. JJet is aan geen twijfel onderhevig dat de ploeg van Ajax een inzinking doormaakt en dat het heel moeilijk zal zijn weer tot een krachtsontplooiing te komen, die meer in overeenstemming is met de faam der rood-witten. Tóch is er geen reden tot pessimisme zoals velen geneigd zijn als uitgangspunt van een voorspelling van de uitslag van de wedstrijd van hedenmiddag te bepalen. De ongeslagen leider van de eredivisie tegen een Ajax dat kennelijk de kluts kwijt is. En tóch is het geenszins uitgesloten dat er een omme keer komt en de huidige ploeg, mogelijk in iets ge wijzigde opstelling, tot een beter spelpeil zal komen. Die mogelijkheid moet men bij voorbaat niet uitschake len en de spelers moeten dat vooral niet doen. Eén overwinning trouwens en de balans is al in evenwicht. Maar, zal men zeggen: hoe kan men nu een succes van Ajax tegen no. 1 op de ranglijst der eredivisie verwach ten van een ploeg, die j.l. zondag zelfs van een ploeg van de tweede divisie verliezen moest, zonder één doel punt te kunnen produceren? Maar de prestatie van Heracles tegen H.V.C. óók een tweede divisie-club is nauwelijks beter. Het is nu eenmaal een feit dat clubs die in een spanning leven en spelen, voor een onderbreking van de competitie meer behoefte hebben aan een rustig trainingspartijtje dan aan een wedstrijd tegen een eerzuchtige, felle tegenstander, die geen duimbreeds grond laat glippen. Maar al wisten ploegen als die van Heracles, P.S.V., G.V.A.V., Feijenoord, Telstar, Go Ahead enz. niet te imponeren, ze zorgden tenminste dat zij wonnen. Dat ook Heracles geen grootse wedstrijd speelde, hebben zij, die de flitsen van de wedstrijd H.V.C.Heracles op het televisiescherm gezien hebben, wel kunnen bekijken. Het is tenslotte spel en als niet met alle inzet van krachten gespeeld wordt, dan zijn er maar heel weinig ploegen die dan tóch nog sterk genoeg zijn om te winnen, óók van naar rangorde zwakkeren. Behalve AjaxHeracles vermeldt het programma vandaag verschillende wed strijden voor de eredivisie waarvan de uitslagen met geen mogelijkheid zijn te over zien. Bijvoorbeeld Fortuna 54—D.W.S. Hoe zal D.W.S. reageren op de wedstrijd in Turkije? Feijenoord gaat in Rotterdam wel winnen van M.V.V. en G.V.A.V. van N.A.C. waarschijnlijk eveneens. Ook P.S.V. schijnt al weer beter te gaan draaien en heeft in Eindhoven de beste kansen tegen Sparta, dat na een goed begin iets af zakt. Het zijn eigenlijk alle, op die van Feijenoord tegen M.V.V. na, open wed strijden. Daar rekenen we heus Ajax—Heracles óók bij, hoezeer we ook aannemen dat thans weinigen Ajax vanmiddag nog winstkansen toekennen. Misschien is dit een extra prikkel voor de spelers! Met dit al heeft Ajax ongetwijfeld Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 72 12 30 - 72 74 66, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 8 26 79, Amsterdam-W. WESTRA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 3