AJAX SPARTA m A. Janus woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. "TV is een nieuwe situatie ontstaan in het Amsterdamse voetbal. Na zéér lange tijd is Ajax niet meer nummer één, dat is momenteel D.W.S. Dat heeft zich in de loop van het vorige seizoen al voltrokken toen D.W.S. de rush naar het kampioen schap begon, eerst recht toen die rush werd beëindigd met het behalen van het kam pioenschap door D.W.S. en een in vorm iets afzakkend Ajax. Gevolg: bij D.W.S. werd alles gehandhaafd (óók het bestuur) en Ajax kreeg een nieuw bestuur, een nieuwe coach, een ver nieuwd elftal. Alle drie moeten nu het vertrouwen veroveren en met alle krachten zorgen dat de club een eenheidsfront opwerpt tegen alle gevaren die uit een dergelijke ommekeer voortvloeien. Dat het niet aanstonds van een lijen dakje gaat en tegenslagen verwerkt moeten worden, is logisch en zeker niet ver ontrustend als allen pal staan. Vier wedstrijden zeg gen niets en een achterstand van enkele punten even min. Men en daarmee meen ik speciaal „het pu bliek" moet vertrouwen hebben in Ajax, niet omdat Ajax altijd zo'n grote rol gespeeld heeft maar omdat er volop mogelijkheid is om de stijgende lijn te volgen. Een prachtig voorbeeld voor Ajax heeft Sparta in de loop der jaren gegeven. Sparta kwam in moeilijk heden, maar herstelde zich op het eind. Sparta werd overschaduwd door Feijenoord op allerlei manieren, doch Sparta behield een trouwe aanhang en een uit stekend bestuur en Sparta handhaafde zich. Ook spel- technisch handhaafde Sparta zich en telt thans weer terdege mee. Het speelde j.l. zondag op Spangen tegen de felle ploeg van Telstar een behoorlijke wedstrijd en bevestigde eigenlijk weer de reputatie van de laatste jaren: een sterke, wilskrachtige ploeg waarvan heel moeilijk is te winnen. Ajax heeft het in Maastricht zwaar gehad. Dat het nog de halve buit mee naar huis bracht dankt het voornamelijk aan invaller-doelman Ronnie Boomgaard. Dat dit 19-jarige „jonge talent" zo goed voldoet is het enige geluk dat Ajax heeft bij de minder florissante inzet van het nieuwe seizoen. Eerst de hoop dat Keizer weer zou kunnen spelen voorlopig onvervuld en toen de verwonding en voorlopige uitscha keling van de eminente doelman Hoogerman. Twee prima keepers, dat is een kost baar bezit. Voor de rest is vooral nodig dat de spelers het hoofd koel houden. Men moet op hen aan kunnen doch voor de rest treft niemand enig verwijt als hij eerlijk Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 72 12 30 - 72 74 66, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 8 26 79, Amsterdam-W. BOOMGAARD de held van Maastricht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 3