KAN w, American Hotel E. H. Bouman 8e Zn. HORLOGE'S Bekerreglement gewijzigd uw juwelier-horloger Gesoigneerde keuken American bar - Terras Zalen voor diners, Amsterdam Leidseplein 28-30 vergaderingen Telefoon 24 53 22 - Telex 113 79 en congressen - Film-cabine en zij, die bij het vormen van een muurtje niet onmiddellijk de voorgeschreven afstand tot de bal nemen. Is er in het muurtje geen directe boosdoener aan te wijzen, dan zende men gewoon de verantwoordelijke man de aanvoerder uit het veld. Ook het vormen van een muurtje zal men op deze wijze binnen een paar weken geleerd hebben." De „Gazetta" heeft het gezegd en we zijn het slechts zelden zozeer met de „Gazetta" eens geweest. Want al dat gedoe is een sportman onwaardig en maakt de sport kapot. We kunnen het idee niet van ons afzetten, dat vele scheidsrechters „Angst voor de strafschop" hebben. Zondag j.l. in het Olympisch Stadion werd de D.W.S.- middenvoor Geurtsen, kort nadat hij door de Telstar-defensie was geglipt, gehaakt. „Geheid gehaakt" en „geheid er binnen", zoals dat heet. Scheidsrechter Van Oostrom stond dicht genoeg bij de plaats om te kunnen constateren, dat de over treding ruim binnen het strafschopgebied was, maar desondanks gaf hij een vrije trap „op de rand". Angst voor de strafschop? Het lijkt er veel op. Want Van Oostrom staat hierin niet alleen. Heel veel scheidsrechters lijken terug te deinzen voor de onherroepelijke consequentie van het wijzen naar de beruchte stip. Waarom Albert Cuypstr. 110-112-114 Amsterdam Uw adres voor solide Telefoon 727846 Bedden en Meubelen Gevestigd sedert 1895 Grootste sortering eethoeken eigenlijk? Gelukkig voor D.W.S. werd uit de vrije schop in het onderhavige geval toch gescoord. Maar wanneer dat niet gebeurd was en er, door deze onjuiste be slissing een nare stemming in het veld ontstaan was, wat dan? Dan was een goede wedstrijd bedorven geweest door een kleinigheidje, dan was een ook in goede har monie gespeelde wedstrijd misschien ontaard in een gooi en smijt partij MIKE d'ANDER De K.N.V.B. heeft het bekerreglement gewijzigd. Wanneer een bekerfinale na 90 minuten speeltijd eindigt in een gelijk spel en is er ook na 4 x lYi minuut verlenging nog geen beslissing verkregen, dan wordt de eindstrijd overgespeeld. Wanneer in de tweede ontmoeting de stand ook na verlenging nog onbeslist is, zullen beide partijen elk vijf strafschoppen moeten nemen om de winnaar aan te wijzen. Amsterdam REGULIERSBREESTRAAT 4-6 b/d Munt FERD. BOLSTRAAT 51 plein Grootste keuze uit veie bekende Zwitserse merken Specialiteit moderne verlovingsringen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 5