m W. J. Jonckers HET PARGDL luxe schoenen leis over trainers n.v. Reguliersbreestraat 32 Kinkerstraat 255-257 Linnaeusstraat 56 - Sarphatipark 48 - Haarlemmerdijk 145 - Leidsestraat 4 SEPP HERBERGER, de trainer, coach, elftal-dictator en wat al meer van het Duitse voetbal, de man van wie men wel kan zeggen dat hij de verpersoonlijking van het Duitse topvoetbal in de laatste tien jaren is geweest, is dus eindelijk afge treden. Een van zijn vroegere internationals, Helmuth Schön, heeft de zaak over genomen en hij zal er een hele kluif aan hebben, om het beter te doen dan „Der Alte", zoals men Herberger wel eens noemde. De kans is overigens groot, dat we de naam Herberger nog wel eens zullen horen in de voetballerij. Er is zojuist namelijk een Herberger benoemd tot trainer van de grootste Amerikaanse voetbalclub, de United Sportclub New York Hota. Het gaat hier om Josef Herberger, een 44-jarige neef van Sepp. Josef, die sinds hij naar Amerika is geëmigreerd, John heet, en die vroeger bij de Stuttgarter Kickers speelde, heeft zelfs al een paar maal een Duits elftal samengesteld; weliswaar „slechts" een elftal van in de Verenigde Staten spelende Duitse emigranten, maar in elk geval heeft hij werk verricht, dat wel enigszins te vergelijken is met dat van neef Sepp. Alleen heeft hij nog geen elftal van wereldkampioenen kunnen formeren. Voetbal staat in Amerika dan ook op een heel wat minder hoog peil dan in Europa en Zuid Amerika. Wat dat betreft is er voor de nieuwe Herberger nog zeer genoeg te behalen. OVER TRAINERS gesproken: er zaten er 15 augustus zeven op de tribune bij Ajax, die het dezer dagen hopen te worden. Het betrof hier zeven candidaten, die er juist een weekje examen voor het grote trainers-diploma hadden opzitten en die, hoewel zeker nog niet allemaal geslaagd, althans zoveel voldoendes hadden gehaald, dat zij ook in aanmerking kwamen om het laatste onderdeel van het examen af te leggen. Dat laatste onderdeel bestond uit het maken van een „verslag", „opstel" of „technische beschouwing", hoe men het maar noemen wil, over de wedstrijd Ajax- West Bromwich Albion. Direkt na afloop te schrijven, want examen-candidaten mogen natuurlijk niet van buitenaf beïnvloed worden. Onder het zevental zagen we een oud-Ajacied, oud-midvoor van het Nederlands elftal ook: Rinus Michels, de tegenwoordige trainer van JOS. Trainers en managers waren er overigens in overvloed op de Ajaxtribune die avond: we zagen behalve Karei Kaufman (die natuurlijk de examen-candidaten be- Voor al Uw meubelen, gordijnen en vloerbedekking natuurlijk naar de grootste woninginrichting van Amsterdam-Zuid Albert Cuypstraat 94-96-98-100, Telefoon 72 23 22 (bij de Ferd. Bolstraat) Steeds voorradig en keuze uit 60 verschillende soorten bankstellen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 6