AJAX GO AHEAD mJ A JünUS woninginrichting tegen m OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 610 91 -6 8978, Amsterdam-N. Privé 02964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. lAe rood-witten steken vandaag van wal met een wedstrijd tegen de oude tegen- stander het Deventer Go Ahead. Het eerste contact met de Deventer club stamt van een halve eeuw terug toen Ajax en Go Ahead beiden een hoogtepunt beleefden. In 1916/1917 werd Go Ahead kampioen van Nederland en in 1917/1918 behaalde Ajax zijn eerste landskampioenschap. Ajax werd record-kampioen, Go Ahead mocht nog driemaal de titel veroveren. Beide clubs hebben in de K.N.V.B. een missie ver vuld: Ajax bracht door de coaching van Jack Rey nolds de technische betere speelwijze, Go Ahead was de pionier van het volksvoetbal in ons land. Nog en kele malen hebben Ajax en Go Ahead in oefenspelen de degens gekruist, totdat door de invoering van het semiprofvoetbal meer en geregeld contact tot stand kwam. Hierin werd Ajax tweemaal landskampioen en bereikten de rood-witten over het algemeen betere resultaten dan de rood-gelen uit de koekstad, die echter sedert de managing van de heer Beltman tot een sterke ploeg kwamen, die elke tegenstander ontzag inboe zemt en die we ook voor het huidige Ajax een ge vaarlijke tegenstander achten. Dit niet zo zeer omdat Go Ahead in de oefenwedstrijden geen eclatante re sultaten behaalde. Het won in Apeldoorn van A.G.O.V.V. en het verloor in Arnhem van Vitesse met 2-1, doch het speelde beide malen met een proef- elftal dat wel afwijkt van de ploeg zoals die vandaag uitkomt. Trouwens de instelling zal nu wel anders zijn. De jongens van Beltman weten wat op het spel staat, zij zullen nu wel uit een ander vaatje tappen! Ajax heeft twee serieuze en nuttige oefenwedstrijden gespeeld. Dat was reeds het geval met het eerste treffen tegen de nieuwe Duitse hoofdklasser Borussia uit Neunkirchen (3-0 door Ajax gewonnen) en dat was stellig het geval toen de Britse topploeg van West Bromwich Albion de tegenstander was. Deze ploeg speelde het hier zo gewaardeerde directe spel, waar Ajax echter ook zowel in taktisch als Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 72 12 30-72 74 66, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 8 2679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 3