KAN American Hotel E. H. Bouman Zn. HORLOGE'S Peyroieo in ziekenhuis Bedden en Meubelen Opvolger van Di Siefano uw juwelier-horloger Gesoigneerde keuken American bar - Terras Zalen voor diners, Amsterdam Leidseplein 28-30 vergaderingen Telefoon 24 53 22 - Telex 113 79 en congressen - Film-cabine Voor de tegenwoordige jeugd is Portugal op voetbalgebied synoniem met Benfica en met Eusebio. Toch heeft Portugal ook in de vóór-Benficaanse tijd al heel goede voetballers gehad en een van de meest beroemde uit de jaren dertig en het begin van de jaren veertig was wel Fernando Peyroteo, die onlangs weer in het nieuws kwam, doordat zijn rechterbeen tengevolge van een infectie geamputeerd moest worden. Het rechterbeen van Peyroteo was destijds het „gouden been" van het Portugese voetbal; zozeer stond Peyroteo in het middelpunt der belangstelling, dat er een nieuw woord in de Portugese taal ontstond: „peyrotear", hetgeen „doelschutter" betekende. In de twaalf seizoenen, waarin hij speelde, scoorde Peyroteo 693 doelpunten voor zijn club Sporting Lissabon. Tot de records die hij vestigde behoren: acht doelpunten in één wedstrijd, vijf doelpunten achtereen in een andere wedstrijd en 14 doelpunten voor het Portugese nationale elftal. Dat Peyroteo bij de oudere voetballiefhebbers nog altijd een uitstekende naam heeft bleek wel uit de vele sympathie-betuigingen, die hij over de post ontving uit Albert Cuypstr. 110-112-114 Amsterdam Uw adres voor solide Telefoon 727846 Gevestigd sedert 1895 Grootste sortering eethoeken alle hoeken van de wereld. Ex-koning Umberto van Italië informeerde zelfs tele fonisch naar zijn gezondheidstoestand. Als opvolger van Alfredo di Stefano is bij Real Madrid genoemd de naam van de 24-jarige Emillion Morollon. Zes jaar lang speelde Morollon voor Real Valla- dolid, dat onlangs naar de tweede klasse is gedegradeerd. „Ik weet, dat ik nog veel moet leren," zo vertelde de opvolger van de grote Alfredo, „maar ik ben er van overtuigd dat ik me, aan de zijde van klasse-spelers als Puskas, Gento en Muller kan ontwikkelen tot een klasse-speler". De nieuwe aanval van Real ziet er nu als volgt uit: Amancio, Ruiz, Morollon, Puskas, Gento. Di Stefano heeft in de elf jaren, die hij bij Real Madrid doorbracht, 541 wed strijden gespeeld, waarin hij 461 doelpunten scoorde. Amsterdam REGUL1ERSBREESTRAAT 4-6 b/d Munt FERD. BOLSTRAAT 51 plein Grootste keuze uit veie bekende Zwitserse merken Specialiteit moderne verlovingsringen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1964 | | pagina 5