ROOD- WIT AJAX TATABANYA thuis tegen 24 juni 1962 Prijs 15 eenf DE Intertoto-competitie nadert de beslissing in de acht afdelingen. De wed strijden nemen een bijzonder spannend beloop. In tegenstelling tot P.S.V. en Feijenoord, dat al wel als kansloos te beschouwen zijn, hebben Ajax en Blauw Wit nog een kans op de eerste plaats in hun groep, waardoor zij even tueel later voor de kwart-eindstrijden worden geplaatst. Het best doen dus de beide Amsterdamse clubs het. Toch zal het voor Blauw Wit niet meevallen, want het heeft zijn lot niet meer in eigen hand. Het moet in staat zijn héden in Hildesheim van de élub van die naam te winnen, doch als Velez Mostar vandaag in Hon garije van Pees verliest, dan is het bekeken, dan hebben de Hongaren het pleit gewonnen. De gunstigste positie wordt door Ajax ingeno men en als het vandaag revanche neemt op Tatabanya, dat blijkbaar de sterkste is van de drie tegenstanders der roodwitten, dan neemt Ajax de leiding met één punt voorsprong over. Ajax moet dan echter ook nog de laatste wedstrijd namelijk in Nancy tegen de club van die naam winnen, wat wel niet meevallen zal. De kans is er en Ajax heeft die kans in eigen hand. De stemming begint er echter in te komen bij Ajax. Er was jongstleden zondag al wat meer pu bliek; ondanks de zomerse middag die vele Am sterdammers naar buiten lokte, waren er weer een 10 a 11.000 toeschouwers en langzamerhand zal men toch moeten toegeven, dat het hier om belangrijke wedstrijden gaat, waarbij Ajax de Ne derlandse kleuren op waardige wijze verdedigt tot dusverre. Het is voor Ajax, voor het Amsterdamse en het Nederlandse voetbal van belang dat Ajax, als de houder van de Rappan-beker in het vorige seizoen, zijn kans grijpt. Men zou haast zeggen: het zit er in! Ajax heeft jongstleden zondag een gedegen partij gespeeld. Ook zonder Swart ging het in de aanval ge smeerd, de rentree van Petersen (nu op de rechtervleugel), was een succes en Tijm was een uitstekende rechts-back. Maar het is best mogelijk, dat er weer een andere opstelling volgt. Ajax heeft reserves die hun plaats waard CEES GROOT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 1