ROOD-WIT AJAX KAISERSLAUTERN thuis tegen 17 juni 1962 Prijs 15 cent AJAX heeft door een overwinning in Kaiserslautern blijk gegeven nog een woordje mee te willen spreken in dit voortoernooi van de strijd om de Rappanbeker, of zoals hier algemeen de benaming is, „om het Intertoto- kampioenschap". Het is, nadat de eerste helft van deze competitie achter de rug is, wel duidelijk dat de ploegen van „achter het ijzeren gordijn" het meeste succes boeken. Precies als bij de wereldkampioenschappen waar West-Europa al afgedaan heeft. Opvallend zijn voorts de teleurstellende resultaten van Feij en- oord en P.S.V. Neen, dan doen Ajax en Blauw Wit het beter. Alle lof voor de Zebra's die op een goed debuut terug kunnen zien. De Stadionclub heeft echter nog twee uitwedstrijden voor de boeg. Ajax heeft in Kaiserslautern een merkwaardige partij gespeeld. Aanvankelijk was het alles Ajax wat de klok sloeg. Door een openingstreffer van Keizer en twee goals van Cees Groot, stond het al 3o voor Ajax voor de rust. Dat bleek funest voor onze rood-witten. Hun technisch knap spelletje werd te ver doorgevoerd en Settelmeyer en Rich ter brachten de stand op 23. Het werd daarop door Prins 24, doch toen volgde een overwicht der gastheren, die door Pulter gelijk maakten. Toen kwam Ajax nog even geducht opzetten en eerst in de allerlaatste minuut kon Bennie Muller uit een indirecte vrije schop nog juist voor de overwinning zorgen. Het was een benauwde zege, doch over de gehele wedstrijd gaven het spelbeeld en de krachtsverhouding toch wel de indruk, dat KEIZER Ajax de sterkere was. Het meest teleurstellend voor Kaiserslautern was de slechte opkomst van het publiek. Het verschijnsel is wel algemeen in ons oude werelddeel! Kaiserslautern heeft een trainer van erkende reputatie de 37-jarige Gün- ther Brocker. De totaal in het rood spelende ploeg is in de laatste jaren zonder aan kracht te hebben ingeboet verjongd, de doorsnee leeftijd is ongeveer 26 jaren. Zij is evenals Ajax 62 jaren geleden opgericht. In deze Duitse stad met haar Franse inslag, speelt voetbal een grote rol. In het eigen stadion voor 22.000 toeschouwers, het Stadion „Betzenberg", ontbreekt het zelden aan hartelijke aanmoedigingen. De grote opgang van de club dateert van 1940, toen de beroemde internationaal Fritz Walter zijn club naar het kampioenschap van Oberliga Süd-West leidde, hetgeen zich nog

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 1