ROOD - WIT AJAX NANCY thuis tegen 27 mei 1962 Prijs 15 cent "JV/T et het deelnemen aan de Intertoto-competitie 1961 heeft het Nederlands voetbal eer ingelegd. Het ligt alles nog vers in het geheugen, de succes sen van Ajax en Feijenoord en de grote eindstrijd van dit tweetal in het bijzonder, een hoogtepunt in de historie van Ajax, dat na een voortreffelijke partij voetbal Feijenoord overwon en winnaar van de Cup werd. Inderdaad, het ligt alles nog vers in het geheugen, doch dat neemt niet weg, dat het al weer verleden tijd is en heden de nieuwe Intertoto-competitie met de eerste ronde wordt ingezet. Dat men ook elders deze Intertoto-competitie zakelijk en sportief van integrerend belang acht, dat is door de grote deelname wel uitgekomen. Ge start wordt met niet minder dan tweeëndertig ploegen, die verdeeld zijn in acht groepen. Evenals in het vorige jaar, resp. seizoen, start Nederland met de nummers 1, 2, 3 en 4 van de juist beëindigde competitie. Het vorige jaar waren het Feijenoord, Ajax, V.V.V. en Sparta, thans zijn het opnieuw Feijenoord en Ajax doch nu komen P.S.V. en Blauw Wit de plaatsen van Sparta en het inmiddels gedegradeerde V.V.V. innemen. Het gehalte van de inschrijvingen is aanzienlijk versterkt in vergelijking met het vorige seizoen. Thans komt West-Duitsland sterker uit en krijgt men o.a. met Italië, Hongarije en Frankrijk deelnemers, die bij de topgroep van de clubs in Europa gerangschikt worden. In elk geval stijgt deze Intertoto- competitie in aanzien in geheel Europa en zeker ook bij de clubs. In ver schillende landen die ditmaal, allen met vier ploegen deelnemen, draait de sporttoto op de wedstrijden van deze competitie. De toto betaalt daar de reiskosten van de bezoekende clubs en de netto recette komt de kas van de ontvangende vereniging ten goede. Gespeeld worden door de clubs in elke groep drie uit- en drie thuiswed strijden, dus in eerste aanleg in elk geval zes wedstrijden. De arbiters wor den door de bond van het land aangewezen, waarbij het een neutrale referee moet zijn, voorkomende op de internationale lijst. De grenswachters wor den door de bond waartoe de ontvangende vereniging behoort, uit de eigen scheidsrechters gekozen. Nancy beschikt over een uitstekend elftal. Het bereikte de eindstrijd voor de beker, doch verloor die finale van St. Etienne. Momenteel neemt Nancy met 42 punten uit 37 wedstrijden de zesde plaats op de ranglijst in. De ploeg van Nancy bestaat uit Fransen uit verschillende hoeken van Frankrijk, uit de Pool Groschulski en de Argentijnen Oscar Florindo, Orlando Gautier en Alberto Muro. Het is een geroutineerde ploeg, de nestor is Alberto Muro (van 1927), de jongsten zijn Eddy Biernat en Joseph Magiera

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 1