AIAX RAPID J.C. m A. JANUS woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELSn.,. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. NA de voortreffelijke wedstrijd van Ajax tegen Feijenoord is er voor de in een lange reeks van jaren door zelden onderbroken successen verwende aanhang van Ajax geen reden tot juichen geweest. We hebben er al zo vaak op gewezen dat Ajax tegenover zijn aanhang in een moeilijke positie verkeert. Van elke club (laten we Feijenoord even uitzonderen) vindt men het vol komen logisch, dat er óók verloren wordt. Van Ajax duldt men dat niet, Ajax móét winnen. Als Ajax niet wint, dan krijgt Ajax er van langs, want dan is het eigen schuld en dan moet er ingegrepen worden, enfin, dat mag niet. En dan is men boos en dan is dat aanstonds ook te merken aan de opkomst van het publiek. Feijenoord kan gerust verliezen, het publiek komt even trouw opdagen. Maar Amsterdam is anders. Blauw-Wit verovert zich een prachtige derde plaats en jongstleden zondag waren er ongeveer vier duizend toeschouwers bij Blauw-WitFortuna. Als het FeijenoordFortuna was geweest, zouden er achtmaal zoveel kijkers zijn geweest, minstens! Ajax verloor met 31 van Volewijckers. Met 42 winnen van Feijenoord en dan nederlagen tegen degradatie-candidaten, het mocht niet mogen! Maar het is nu eenmaal zo en zeker is, dat èn het bestuur èn de elftal-commissie èn de trainer en de spelers van Ajax van die moeilijke positie de kon- sekwenties onder de ogen moeten zien. Vandaag komt het reeds gedegradeerde Rapid J.C. naar de Meer. Dat wordt dus een zacht eitje, want Ajax won bij Rapid al met 21, maar toen had Rapid de punten nog nodig, nu niet, dus die hekkensluiters worden met huid en haar opgepeuzeld. Vergis u niet, vrienden, die reeds gedegradeerde Limburgers vinden het niets erg of ze met 19 of met 21 of 23 punten eindigen, maar wèl vinden ze het erg om nu van Ajax te verliezen. Juist nu Ajax weerstaan, of zo mogelijk de das om te doen, dat is het laatste ideaal dat Rapid J.C. als eredivisieclub zichzelf heeft gesteld! Dat is nu eenmaal usance: Ajax slaan, het summum van voetbal vreugde. Het kan Blauw-Wit thans ook niet zo heel veel schelen, als tweede of derde te eindigen. Als het maar boven Ajax is! We hebben daar na al die jaren begrip voor, maar Ajax kan er staat op maken, dat het weer een onprettige ervaring opdoet, als alle elf spelers zich vandaag niet terdege „inzetten" om in de laatste thuiswedstrijd in dit seizoen te tonen dat het kan als het moet en dat het ook aantoont dat de winnaar van de Intertoto-competitie als het er op aan komt, niet met zich laat sollen! J. HOVEN Ferd. Bolsiraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. HOOGERMAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3