AJAX FEIJENOORD tegen A- JANUS woninginrichting i m PAPIERHANDEL M. A. WESSELS OUD Motorkade 4-5, Telefoon 61091 Privé K 2964-3707 68978, Amsterdam-N. Koopi alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. WÉÉR treden de topploegen van Feijenoord en Ajax aan in het Olympisch Stadion, ditmaal echter niet voor de nationale competitie, doch nu voor de eindstrijd van het Internationaal Zomertoernooi of, zoals men dit hier heeft omgedoopt, voor de Intertoto-competitie. Het is wel een unicum dat voor een zo belangrijke beslissingswedstrijd twee Nederlandse clubs het tot de eindstrijd gebracht hebben, een unicum in de geschiedenis van het Neder landse voetbal. Onwillekeurig denkt men terug aan die geweldige strijd van twee jaren geleden, toen beide clubs met een gelijk aantal punten eindigden en een beslissingswedstrijd nodig was. Dat historische treffen ligt ongetwijfeld bij zeer velen, die hedenavond vereend zijn in het Olym pisch Stadion, nog vers in het geheugen. Het werd eerst een gelijk opgaande strijd en toen zag men in de tweede helft een sterker wordend Ajax, een voorhoede der rood-witten op magistrale wijze ge leid door Wim Bleyenberg en een daverende zege van Ajax met 52. Zo werd Ajax voor de tweede maal prof-kampioen en voor de tiende maal in totaal kampioen van Nederland. Voor de eerste maal behaalde Ajax in 1918 de titel en het jaar daarop eveneens, toen zelfs on geslagen. Feijenoord werd voor het eerst kam pioen in 1924 en toen opnieuw in 1928. Ajax was toen tweede in de kampioenscompetitie. Maar in 1931 (met Feijenoord tweede!), 1932 (wéér met Feijenoord op de tweede plaats) en 1934 was Ajax weer kampioen, in 1936 Feijenoord (met Ajax tweede!), in 1937 Ajax, met Feijenoord tweede, en in 1938 wéér Feijenoord. Zo gaat het verder. En als we dan dit seizoen meerekenen, waarin Feijen oord (al is dat nog niet geschied door het gelijke spel op 2e Paasdag tegen P.S.V.) de titel prolongeert, dan is Ajax tien malen kampioen geweest en Feijenoord zes keer. Maar als ze geen kampioen waren, dan hebben zij beiden tóch hun belangrijke hoofdrol in het Nederlandse voetbal gespeeld, zij hebben beiden op hun beurt, en veelal tezamen, het beste clubvoetbal gespeeld, dat in Nederland in de laatste vijfenveertig jaren werd vertoond en beiden hebben een zeer grote rol gespeeld in de ontwikkelingsfase van ons nationale voetbal. Dat zij thans als de twee clubs tegenover elkaar staan die internationaal de Nederlandse kleuren op zo kranige wijze hoog hielden, dat verhoogt het aanzien van beide, óók in het buitenland, vermaarde verenigingen en het geeft een bijzonder cachet aan deze op zichzelf reeds zo belangrijke finale. Dit goed beschouwende zou het wel sterk uit de toon vallen wanneer dit eindspel al te zeer in het teken zou staan van het gerucht dat is ontstaan Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. KREYERMAAT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3