m A. JANUS AJAX tegen P.S.V. woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. ONDER de huidige bijzondere omstandigheden kan de wedstrijd van Ajax tegen P.S.V. een spannende en goede strijd opleveren. Het blijft zowel voor Ajax als voor P.S.V. noodzakelijk te zorgen dat de positie bij „de grote vier" gehandhaafd blijft, teneinde het recht te verwerven van de partij te zijn bij de nieuwe Intertoto-competitie. Maar afgezien daarvan is de spor tieve zin, naar ik meen te mogen aannemen, groot genoeg om te willen winnen, óók om de eer van de zege. Er wordt wel eens smalend gesproken over de profs die alleen om de centen spelen, doch men toont daarmee de mentaliteit bij het gros van de contractspelers niet te begrijpen, al is het duide lijk dat elke speler wel eens minder gedisponeerd is en daardoor minder fel speelt. Ook profvoetbal lers zijn geen machines. Er wordt heel veel van hen verlangd. Daarom geloof ik dat de rustperiode in de zomer te kort is en juist dat bijna het ge hele jaar maar doorspelen niet in het belang van spel en spelers is. En dus ook niet van de clubs en van het publiek. Die strijd om bij de eerste vier te eindigen wordt het huidige leidende kwartet nog verge makkelijkt, doordat de op Feijenoord, Blauw Wit, P.S.V. en Ajax volgende ploegen ook telkens weer puntenverlies lijden. Vandaag is de kans toch niet gering dat N.A.C. in het Feijenoord- stadion de eer aan een geprikkeld Feijenoord zal laten, voorts lijdt óf Willem II of Fortuna '54 in elk geval verlies en zelfs een gelijk spel betekent eventueel voor beide al een geringere kans om nog op de vierde plaats te eindigen. Nee, 't ziet er heus niet naar uit dat er voor het thans duidelijk leidende kwartet nog gevaar dreigt. N.A.C. staat er nog het beste voor, maar niettemin is moeilijk denkbaar dat de Bredanaars acht punten inlopen en dat Ajax en P.S.V. nu ineens alleen maar nederlagen incasseren gaan. Daar lijkt het absoluut niet op. Men krijgt echter wel de indruk dat P.S.V. in de laatste weken weer sterk naar voren komt. Ze spelen met veel feu sacré, klopten Volendam jongstleden zondag zonder extra inspanning met 51 en zij zijn er stellig op gebrand om, na hun zege op Blauw Wit onlangs in het Olympisch Stadion behaald (de enige thuis-nederlaag der Zebra's) nu ook Ajax in Amsterdam de punten te ontnemen. We geloven dan ook dat Ajax sterk voor de dag moet komen, wil het deze sterke tegenstander vandaag baas blijven. In Eindhoven was de uitslag 22, ook nu menen velen dat het weer een gelijk spel zal worden. Spanning zal er wel zijn, de kunst van doelpunten maken moet de wed strijd beslissen. Moge de beslissing vallen in een aantrekkelijke en faire wedstrijd. J. HOVEN Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. PRONK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3