STADION M- NIEUWS D.W.V. De Volewijckers tegen 4 April 1962 Prijs 1 5 cent TER ERE van het vijftigjarig bestaan van de Amsterdamse voetbalvereni ging D.W.V. („Door Wilskracht Verkregen") heeft deze vereniging de gast vrijheid ingeroepen van het Olympisch Stadion voor het organiseren van een lustrumwedstrijd tegen de buurtgenoot, het bevriende Volewijckers. Deze wedstrijd verkrijgt bijzondere betekenis doordat een van 's werelds grootste en populairste voetballers Stanley Matthews als gast in de gelederen van DWV mee zal spelen waardoor het spel een bijzondere aantrekkelijkheid verleend wordt. We zijn van oordeel dat velen deze onverwoestbare crack van wereldfaam gaarne eens in actie zullen willen zien; zijn bereidheid om hier te komen wordt door D.W.V. zeer gewaardeerd en van harte hopen we dat ook vele Amsterdamse voetballiefhebbers aanleiding zullen vinden om deze Stanley Matthews-show te komen bijwonen. Zowel DW.V. als Volewijckers zijn volledig ingesteld op de taak die zij te vervullen hebben. D.W.V. heeft het nog in eigen hand kampioen te worden en te kunnen promoveren naar de eerste klasse amateurs; Volewijckers strijdt, zoals ieder weet, voor behoud van de in het vorige seizoen, na een onvergetelijke eindspurt, verkregen promotie naar de eredivisie. Voor beide clubs staat dus heel wat op het spel, voor de voetbalsport in Amsterdam- Noord eveneens. Daarom is een nuttige oefening, in een geest van vriend schap en sportiviteit zeker van nut. Er zijn Noord-Amsterdammers die me nen dat dit een gemakkelijk partijtje voor De Volewijckers wordt, doch uit de geelzwarte hoek vernamen we toch een ander geluid, daar vertrouwt men er op dat hun favorieten van de Leeuwarderweg flink partij zullen geven en dat De Volewijckers er voor zullen moeten vechten. Door wilskracht kan een eervol resultaat worden verkregen. Wanneer we spreken van een nuttige oefening dan denken we daarbij ook aan de demonstratie die great old Stanley zal geven. Natuurlijk kan hij alleen de groen-witten niet door de knieën krijgen, maar hij zal zijn mede- spelers inspireren en hij zal van zijn weergaloze techniek en zijn tactisch inzicht in het spel stellig wel getuigenis afleggen. Moge zijn voorbeeld inspi rerend werken en het spel van beide ploegen ten goede komen; moge het publiek ook Stanley Matthews een hartelijk applaus ter verwelkoming schenken, hij is een voortreffelijke speler doch ook een faire, correcte sport- Aan D.W.V. een welkom in het Olympisch Stadion en een hartelijke ge lukwens met het gouden jubileum. man. J. HOVEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 1