A. JANUS AJAX tegen N.A.C. M. A. WESSELS n. woninginrichting m OUD PAPIERHANDEL Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amst®rdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. AJAX kwam met een overwinning terug uit de Feijenoordkuip, een triomf die nog eens heeft aangetoond dat Ajax in bijzondere wedstrijden ook tot een uitzonderlijke prestatie kan komen. Als we een zege op Feijenoord in Rotterdam hoog aanslaan, dan brengen we daarmee het huidige Feijenoord de verdiende hulde. In elk geval heeft deze uitslag de betekenis van de aan staande eindstrijd tussen Ajax en Feijenoord voor de Inter Toto-competitie aanzienlijk verhoogd. Had Feijenoord j.l. zondag, zoals velen op grond van de totaal-prestaties in dit seizoen verwachtten, gewonnen dan zou die fi nale toch wel enigszins het karakter van een for maliteit hebben gekregen. Nu komt een op revan che belust Feijenoord in het veld tegen een Ajax, dat zijn zege van zondag wil bevestigen. Ajax verscheen in Rotterdam weer met Peter sen op de linksbuitenplaats. Wel ietwat sneu voor Feldmann, die daar verschillende keren goed had gespeeld. Het is echter een prettige wetenschap zulk een speler achter de hand te hebben. Ook voor Cees Groot is het sneu dat hij al enige tijd aan de kant staat en moet toezien hoe langzaam maar zeker zijn plaats als topscorer er aan gaat. Maar met gevoeligheden mogen de leiders van een semi-profclub zich niet ophouden. Bovendien is nu weer gebleken, dat variaties altijd mogelijk blijven. Intussen is Ajax II sterker geworden en blijven de candidaten voor het eerste (die piepten zoals de eerste elftallers zongen en Feijenoord II overwonnen!) weer in the running voor het kam- pioenschap der reserves. Men moet op een zaterdag eens gaan kijken naar de wedstrijden van het tweede, die vaak zeer aantrekkelijk zijn. Het eerste heeft zich weer wat sterker bij de grote vier aan de top genesteld. Een goede eindspurt is voor Ajax zeer belangrijk en de spelers zullen daarvoor naar we vertrouwen al het mogelijke in het werk stellen. We hopen dat onze roodwitten tegen het sterke team van N.A.C. daarvan duidelijk blijk zullen geven. Dat zal nodig zijn om een eervol resultaat te bereiken, zoals de grote aanhang van Ajax dat van harte hoopt. Na het prachtige spel van Ajax tegen Slovan en de zege op Feijenoord, plus de keuze van niet minder dan vier spelers in het voorlopig Nederlands elftal zijn de verwachtingen ten opzichte van Ajax weer hoog genoteerd. We vrezen N.A.C. niettemin als- een sterke en gevaarlijke tegenpartij (41 tegen Volendam zegt toch wel iets over de huidige vorm), waarbij alleen een Ajax in topvorm spelend kan zegevieren. J. HOVEN PETERSEN Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3