Ajax tegen Willem II m A. JANUS woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. DE derde wedstrijd in acht dagen brengt Ajax in het veld tegen Willem II, een der roemruchte tegenstanders uit de amateurtijd. Toen Ajax voor de eerste maal in 1918 kampioen van Nederland werd eindigde Willem II, dat al in 1916 zuidelijk en vervolgens Nederlands kampioen was, op de derde plaats achter Go Ahead. Lang vervlogen tijden, waarvan nog maar weinig ooggetuigen in leven zijn. Nadien hebben Ajax en Willem II elkaar nog vele malen de hoogste eer bestreden en ook na de in voering van het beroepsspel bleef Willem II een geduchte tegenstander. De Tilburgers staan thans, samen met N.A.C., op de zesde plaats en het pun- tenverschil met Ajax is vijf, zodat Willem II nog wel degelijk een kansje maakt op aansluiting met de bovenste vier. Zeker als de Brabanders van daag zouden winnen, is er weer sprake van con currentie tussen beide clubs. Willem II klopte zondag te Tilburg hetzelfde Volendam met 31 dat een week eerder een 40- zege op Ajax behaalde. Ook al is er een duidelijk verschil tussen Volendam uit en thuis, dan nog is een duidelijke zege op deze ploeg, die momenteel een sterk geheel vormt, een respectabele presta tie. Ajax speelde tegen Blauw-Wit gelijk, doch voetbalde beter dan in de laatste weken het ge val was geweest. Blauw-Wit behielde een voor sprong op Ajax van twee punten, zodat ook deze tweekamp voorlopig nog voortduurt. Persoonlijk vond ik de uitslag van zondag nog zo gek niet, maar het spel van Ajax was geache- veerder, het teamwork was beter verzorgd. Blauw-Wit's spel was directer. Ajax heeft wat de voorhoede betreft de cadans van 1960 en '61 nog niet terug, men mist de in snelheid afgegeven lange passes, die de verdediging van de tegenpartij uiteen rukken. Te veel speelt Ajax nu het korte spel, waar goede verdedigingen in de regel wel raad mee weten. Typisch is dat Ajax thans zeven voorwaartsen heeft, waarmee verschillen de opstellingen mogelijk zijn! Daarbij zijn drie linksbuitens. Doch de gebroe ders Groot, samen de imponerende goalgetters der laatste jaren, ontplooien nog maar zelden hun verbluffende productiviteit. Als die weer op dreef ko men, zorgt Ajax voor een pakkende eindspurt! Willem II, welkom in onze oude Meer. Zorgt mede voor een mooie en faire wedstrijd! J. HOVEN Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. UYTERMERK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3