A. JANUS AJAX tegen D.W.S.-A. woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. AJAX en D.W.S.-A. beginnen heden middag aan de tweede helft van de reeks van twaalf plaatselijke ontmoetingen, welke deel uitmaken van de competitie der ere-divisie. Amsterdam houdt er vier ere-divisieclubs op na, op zichzelf een getuigenis van de kracht van het Amsterdamse voetbal, doch de belanghebbenden zijn het er nog niet over eens of deze luxe, van Am sterdams standpunt bezien, gunstig te achten is. Persoonlijk acht ik dat wèl het geval. De plaatselijke krachtmetingen behoren tot de meest attractieve voor het Amsterdamse publiek, de onderlinge rivaliteit leidt tot meestal spannende en emotionele wedstrijden. De kans is echter wèl groot, dat de stadgenoten eikaars kan sen schaden. Zelfs als zij de punten delen, dan nog betekent dat verzwakking van de positie ten opzichte van clubs van elders. Maar men moet de resterende wedstrijden afwachten om het zakelijk effect van de plaatselijke wedstrijden te kunnen beoordelen. De strijd van vandaag tussen Ajax en D.W.S.- A. belooft spanning op te leveren en een verras send resultaat is zeer wel mogelijk. Daarmee meen ik eigenlijk een succes voor D.W.S.-A., om de een voudige reden dat Ajax, na het gehele najaar met een constante aanval (slechts een enkele maal was een gedwongen variatie noodzakelijk), voor een onverwacht voorhoedeprobleem is komen te staan. De aanval zoals die zonder succes in Enschede jongstleden zondag probeerde te scoren en de PRINS week tevoren tegen D.O.S. ook niet boven de middelmaat steeg, is aanmerkelijk zwakker dan de voorhoede met de uit stekende vleugel Petersen-Keizer. Petersen liep helaas een knietje op en Keizer werd bewust niet opgesteld. Men probeerde de achterspeler Ouder- land als mid-voor en Cees Groot op links, doch noch het een, noch het ander was een succes. De kundige elftal-commissie met de jonge coach, hebben een verre van eenvoudige taak om dit voorhoedeprobleem op te lossen. Daarvan zal voor een groot deel de uitslag van de wedstrijd van heden afhangen. Ik zag zondag D.W.S.-A. voor de tiende maal in dit seizoen gelijk spelen. Dat de blauw-zwarten niet wonnen was een opvallend gemis aan schotvaar digheid, waarbij later ook Volendam en speciaal Tol, enige kansen om ten slotte toch nog te winnen, liet glippen. Maar D.W.S.-A. was sterker en de verdediging der blauw-zwarten was, behoudens een paar slordige acties tegen het einde, bepaald sterk. Een tactische opstelling en een enthousiaste speelwijze, waar maar weinige tegenstanders tegen op kunnen. Daarbij een geweldige alomtegenwoordigheid van Flinkevleugel, die de hele defensie opzwiep te. Ajax krijgt het heel zwaar om tegen deze verdediging succes te behalen. Ik vul op mijn Toto-formuliertje maar weer een drietje in! J. HOVEN Ferd. Bolstraat 89-93Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. m

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3