AJAX tegen D.O.S. A- JANUS woninginrichting SIÜ OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. ïJXi WÊii! KERST-NIEUWJAAR met de vijf zondagen in acht dagen, benevens de eer ste „gewone" zondag in 1962, zijn door de tegen elkaar opbotsende elementen voor voetbal verloren gegaan. Velen hadden zich al op AjaxSparta ver heugd en wij grepen de verwachte gelegenheid aan, om alle programma- getrouwen prettige feestdagen en een gelukkig Nieuwjaar te wensen. We hopen nu maar dat de velden voldoende hersteld zijn om wedstrijden mo gelijk te maken. Juist na zo'n gedwongen rust is het verlangen naar een pittig partijtje voetbal bij velen groot. We gaan nu over tot de orde van deze dag, dus tot de wedstrijd van Ajax tegen de wisselvallige Stichtse ere-divisieclub D.O.S. Het is altijd moei lijk krachtsverhoudingen te schatten als er een rustperiode is ontstaan en in drie weken tijd geen wedstrijd werd gespeeld. Het is ongewoon, dat profvoetballers een echte Kerstvakantie hebben precies als studenten. En het komt in de regel hun vorm niet ten goede, vooral niet als in die vakan tie verschillende dagen vallen, die aanleiding ge ven tot feestmaken en wat dies meer zij, evene menten die, zelfs als men zich niet al te zeer laat gaan, aan de lichamelijke conditie geen goed ple gen te doen. De resultaten van Ajax in 1961 bereikt, geven zeker reden tot voldoening. De titel moest afge staan worden aan Feijenoord, doch Ajax was, la ten we het zó zeggen: een uitstekende tweede. Thans in het nieuwe seizoen is Feijenoord weer koploper, doch opnieuw neemt Ajax voor het ogenblik althans tweede plaats in. Overigens niet onbedreigd. Dat Ajax geducht zal moeten vechten om die tweede plaats te blijven innemen en het kansje om Feijenoord in te halen eventueel te kunnen grijpen, zal iedereen duidelijk zijn. Het feit dat Blauw Wit een van dé meest serieuze belagers van Ajax en tot een verrassing in staat is, dat geeft aan deze run naar de topplaatsen in de eindstand een pikant tintje. Het Amsterdamse voetbal heeft nog een ander boeiend geval in de eredivisie: zal De Volewijckers er in slagen in de ere divisie te blijven? Maar de strijd aan de top is voor Amsterdam opgewekter. We zijn overtuigd dat deze tweekamp van de beide oudste Amsterdamse topclubs, de animo van het hoofdstedelijk publiek in de stijgende lijn zal brengen. Ajax en Blauw Wit verdienen dat. Indirect bekijkt de Amsterdammer de wedstrijden van Ajax en Blauw Wit in verband met de bezetting in de eindstand van de vier hoogste plaatsen. En dat geldt dus voor heden speciaal AjaxD.O.S. In de laatste jaren altijd Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. VISSER (Ajax) de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 3