CHEMISCH REINIGEN VERYEN Sportlieden op het strand Blauw Wit zestig jaren Marius Koolhaas gaat gelukkig vooruit Amsterdam Van Baerlestraat 19, tel. 722286 - Linnaeusstraat 26, tel. 50011 Joh. Huizingalaan 328, tel. 754063 - Amstelveen: Dorpstraat 59, tel. 4016 Zoals men in verschillende kranten heeft kunnen lezen, trokken de spelers van Ajax op zondag 7 januari op volle oorlogssterkte naar het Zandvoortse strand om er te trainen en een gezellig partijtje te spelen. Een goed idee, dat echter niet nieuw is. Sinds jaar en dag kan men lieden uit vele takken van sport regelmatig op de stranden vinden, zoals wielrenners en boksers. Zij hebben daar gedurende de winter de ruimte, vinden er altijd wel een „lekker zacht stukje strand" en ademen de frisse zeewind met volle teugen in. Het zou voor alle voetbalclubs die daarvoor de gelegenheid hebben aan te bevelen zijn, op die wijze hun zogenaamde voetballoze zondagen door te brengen. Trouwens, in Brazilië wordt door voetballers heel veel op het strand ge traind. Dit omdat het in het mulle zand moeilijk lopen is, waardoor een par tijtje voetbal extra zwaar wordt. De Brazilianen houden er van uren lang m het zand op blote voeten te oefenen. Moet er dan op een mooie gras mat „echt" gespeeld worden, dan is dat voor hen een peuleschilletie Niet gek bekeken. Het is dit jaar zestig jaar geleden dat Blauw Wit werd opgericht. Zesen veertig jaren is Blauw Wit vaste bespeler van het Stadion, vroeger in het „oude Stadion" dat toen gelegen was op de plaats waar nu de Van Tuyll van Serooskerkenweg is, sinds 1928 in het Olympisch Stadion. De officiële op richtingsdatum is 1 juni. Reeds is men bij Blauw Wit in actie om dit twaalfde lustrum luisterrijk te vieren. Er komen gelukkig meer hoopvolle berichten uit de Oranje-Nassaulaan al is er nog geen kijk op dat Ajax' erevoorzitter, de heer M. Koolhaas, nog deze maand zijn plaats op het ere terras van zijn geliefde club weer kan innemen. Als het tegen de lente loopt en Koolhaas er weer is, dan gaat de vlag bii Ajax in top. J appointment J to H.R.H. i Prins Bernhard der Nederlanden

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1962 | | pagina 2