AJAX DE VOLEWIJCKERS A JANUS L»- ri. a/iMUj woninginrichting m OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. DE twee overwinnaars van jongstleden zondag treden vandaag aan voor de vijfde „derby der Amstelstad" in dit seizoen. Die wedstrijden van de vier Amsterdamse eredivisie-clubs onderling vormen een hoofdstuk op zichzelf, zodat we even de voorafgaande vier ontmoetingen van Amsterdamse ere divisieclubs met een standje illustreren willen. Alle vier hebben twee wed strijden gespeeld. Blauw Wit leidt met 3 punten (goals 73), dan volgen Ajax en D.W.S.-A. precies gelijk met elk 2 punten (goals 22) en Volewijckers sluit de rij met 1 punt (goals 3—7). De wedstrijd van heden zal, naar we vermoe den, een spannend verloop krijgen. De overwin ningen die Ajax en Volewijckers jongstleden zon dag behaalden, zijn voor hen van veel belang ge weest. Ajax bereikte door de zege op A.D.O., te vens doordat P.S.V. in Eindhoven met 30 aan Feijenoords zegekar werd gespannen, de tweede plaats. Feijenoord en Ajax samen de spits van de kopgroep vormend, is toch wel weer een ver trouwd en trots gezicht voor hen! Voor Volewijckers is de overwinning op de oude rivaal Volendam op zichzelf een triumf, doch de punten zijn van zo intens belang nu het een ware nek-aan-nek race wordt om aan de degradatie te ontkomen. Nog deelt Volewijckers de voorlaatste plaats met Rapid J.C. en V.V.V., doch de positie is toch al veel gunstiger geworden en de nu krachtig ingezette spurt naar veiliger regionen, zullen de groenwitten met alle energie waarover zij beschikken willen vervolgen. De stemming in het kamp der Noord-Amsterdammers begint weer te lijken op die golf van geestdrift, die hen dit jaar de promotie naar de ere-divisie bracht. De ploeg van Ajax had een zwaar weekje achter de rug. De vliegtocht naar Boedapest in regen en storm over de besneeuwde alpentoppen, de heel veel van de spelers vergende strijd tegen Ujpest en toen de bijna altijd lastige beurt in Den Haag tegen A.D.O., dat is met elkaar extra inspannend en emotioneel geweest. Ajax was daarbij in beide wedstrijden wat de aan val betreft wel gehandicapt. In Boedapest ontbrak Keizer, in Den Haag Henk Groot. Dat scheelt, wat men pleegt te zeggen, een slok op een borrel, of om het eens in voetbalwaarde te schatten toch minstens op één goal. Dat zou dan in Boedapest tot 32 geleid hebben en dus tot een beslissingswed strijd!! In Den Haag tot 14, wat minder belangrijk is, hoogstens zou het dan onze Haagse confrères iets moeilijker gevallen zijn het te doen voor komen, alsof A.D.O. eigenlijk de sterkere was geweest. Toch heeft die on- Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. PETERSEN (Ajax)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3