m A. JANUS AJAX tegen FORTUNA '54 woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. N.A.C. kan een ongemakkelijke tegenstander zijn; ook de topploegen plegen in de Baroniestad tegen N.A.C. van tijd tot tijd veertjes' te laten. Ajax heeft echter ook deze hindernis genomen, zoals het ook Willem II in Tilburg beide punten heeft afgenomen. Het verdienstelijke van de zege in Breda is, dat Ajax echt van de gedachte uitging niet alles te geven als het niet strikt nodig was. Het was niet nodig. In de loop van het spel bleek de betere techniek tot de overwinning te zullen leiden, zo dat het niet nodig was veel risico te nemen. Zo werd het een krachtmeting waarin de sterkere het spel beheerste en waarin de stukken er niet afvlogen en het publiek geen sensationele „uit eenzettingen" te aanschouwen kreeg. Maar de punten werden veroverd en dat was van Ajax' standpunt bezien maar goed ook. Er is een dergelijke nivellering van krachten bij de top groep ontstaan, dat niemand zich kan permitteren eens even uit te blazen. De uitstekende prestatie van Willem II in het Feijenoord Stadion heeft tot die spanning sterk bijgedragen, want als men de achttien ploegen van de ere-divisie in het midden scheidt, dan krijgt men dus een kopgroep van negen en een staart van negen. In die staartgroep leidt Volendam met 9 punten, met. slechts drie punten méér dan no. 16 Rapid J.C. Dat is met nog 24 wedstrijden te spelen praktisch géén ver schil! HOOGERMAN Mct de kopgroep is het weinig anders. P.S.V. en Feijenoord liggen maar zeven punten voor op no. 9! Dat is, als de eindspurt wordt ingezet, vrij veel, thans echter, met nog 24 wedstrijden voor de boeg, is het een uiterst gering verschil. Als Ajax vandaag van Fortuna '54 verliest (wat geenszins denkbeeldig is) en N.A.C. haalt in Tilburg een huzarenstukje uit door Willem II te slaan, dan is Ajax op hetzelfde N.A.C. dat het jongstleden zondag in Breda klopte nog maar drie punten voor. En op Fortuna '54 nog maar één enkel puntje! Men ziet hoe broos een leiderspositie kan zijn, hoe de ene zondag illusies gewekt worden, die bij een volgende beurt alweer vervaagd zijn. En dat terwijl nog geen derde deel van de lange reis is afgelegd! Het komt niet al leen aan op de capaciteiten, doch óók voor een aanzienlijk deel op het mo reel. En op het geluk. Dat men zijn ploeg intact houdt, niet te veel kneusjes te verwerken krijgt en over goede reserves beschikt. Fortuna '54 zal een zeer lastige tegenstander blijken te zijn. Herinnert ge u nog de wedstrijd van Ajax in het vorige seizoen hier tegen Fortuna, een wedstrijd waarin Wilkes fantastisch goed was. Tenslotte won een aan vallend tegen het einde sterk spelend Ajax met 74, maar de zwakte in het Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3