Sdvanj^ CHEMISCH REINIGEN VERVEN Elek Schwartz krijgt meer armslag Cees Groot nog steeds op kop Kopje, kopje iWHISKYl Amsterdam Van Baerlestraai 19, tel. 722286 Linnaeusstraat 26, tel. 50011 Joh. Huizingalaan 328, tel. 754063 Amstelveen Dorpstraat 59, tel. 4016 Het ziet er naar uit, dat bondscoach Elek Schwartz binnenkort een beetje meer armslag zal krijgen. De man, die behalve het Nederlands elftal tot dus verre ook nog de zorg had over B-teams, militaire elftallen, jeugdploegen en vertegenwoordigende amateurteams, krijgt er namelijk, speciaal voor de amateurs, binnenkort een man bij. Wie dat zal worden, is op dit moment nog niet bekend, maar men verwacht, dat de K.N.V.B. binnenkort een trainer speciaal voor de amateur-sectie zal benoemen. Cees Groot, middenvoor van Ajax, gaat nog steeds aan de kop op de lijst van topscorers. Ook in Breda tegen N.A.C. scoorde hij weer. Tweemaal mikte hij voortreffelijke kopballen langs Van de Merwe, daarmee zijn totaal aantal doelpunten dit seizoen op 16 brengend. Nummer twee, Rutten van Rapid, staat reeds vier doelpunten achter, op de derde plaats volgt Tol van Volen- dam met 10. In het Belgische blad „De Gazet van Antwerpen" werd er op gewezen dat tegenwoordig zo opvallend veel doelpunten met het hoofd gemaakt worden. Men constateert dit met een zekere verwondering. Naar onze mening is dit zo verwonderlijk niet. Immers, in het moderne voetbal wordt een zware mandekking toegepast, met als onmiddellijk gevolg dat de jongens die de goaltjes moeten maken weinig bewegingsvrijheid krijgen. Zodoende wordt het steeds moeilijker een schot te lossen. Een aanvaller, die goed en op het juiste moment springt, krijgt echter altijd nog wel kans om met een kopbal het net te bereiken. Zelfs al wordt hij zwaar bewaakt. Het is dan een kwestie van timing. „Klimt" hij beter naar de bal dan de verdediger, die hem be waakt, dan is het verder aan hem om het leer langs de keeper te krijgen. Ziedaar een verklaring voor die vele doelpunten, met „het kopje" gescoord. In de dubbele betekenis van het woord! Qh. R. by appointment to H.R.H Prins Bernhard der Nederlanden

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 2